Skończył służbę i złapał złodzieja. Dariusz Jakubowski służy już 18 lat

2023-03-14 09:03:59(ost. akt: 2023-03-14 09:09:38)
Dariusz Jakubowski z synkiem

Dariusz Jakubowski z synkiem

Autor zdjęcia: KPP Iława

Wiele osób po zakończonej pracy zamyka za sobą drzwi i nie wraca już do niej nawet myślami. Jednak wszyscy policjanci doskonale wiedzą, że ich służba czasami wymaga więcej, niż tylko regulaminowego czasu spędzonego w mundurze. Przekonał się o tym oficer dyżurny KPP w Iławie, który na wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży.
Każdy policjant o tym wie, że po zdjęciu munduru nadal jest się funkcjonariuszem.

Potwierdził to oficer dyżurny KPP w Iławie asp. szt. Dariusz Jakubowski.

Funkcjonariusz, wychodząc z komendy po zakończonej 12-godzinnej służbie, zauważył znanego mu z wcześniejszych interwencji 33-latka. Policjant pamiętał, że mężczyzna szukany jest przez funkcjonariuszy iławskiej jednostki, ponieważ dzień wcześniej okradł swoją mamę. Oficer dyżurny zatrzymał mieszkańca miasta, a następnie przekazał go policjantom celem wykonania dalszych czynności. 33-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Asp. szt. Dariusz Jakubowski w policji pełni służbę od prawie 18 lat, a od 2019 pracuje na stanowisku kierowania KPP w Iławie. Dzięki czujności i szybkiej reakcji iławskiego policjanta sprawca kradzieży został zatrzymany. - Cechy charakteru i umiejętności, które nabywa się w służbie w policji sprawiają, że bardzo szybko analizuje się sytuacje i równie szybko podejmuje decyzje. Mimo, iż po skończonej służbie funkcjonariusze odwieszają mundur do szafy, nadal nie tracą czujności i chęci pomagania. na zdjęciu na rękach trzyma swojego synka. Zarówno tatą jak i policjantem jest 24 godziny na dobę - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5