Ukradł mamie kartę bankomatową, gdy ta spała

2023-03-10 09:17:49(ost. akt: 2023-03-10 10:00:44)

Autor zdjęcia: policja

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, w tym kartę do bankomatu w warunkach tzw. „recydywy”, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 7 i pół roku. Taki właśnie zarzut usłyszał mieszkaniec Iławy. — Mężczyzna zabrał mamie kartę, po czym wypłacił pieniądze z bankomatu. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Iławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży.

— Zgłaszająca oświadczyła, że w nocy została okradziona. Dodała, że nie ma nigdzie jej karty do bankomatu. Pokrzywdzona poinformowała policjantów, że do kradzieży musiało dojść w nocy, a wtedy w domu był tylko jej syn — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali kobietę. Policjanci zatrzymali również 33–letniego syna kobiety dobrze znanego z wcześniejszych interwencji. Okazało się, że mężczyzna wykorzystując sen swojej mamy zabrał z jej portfela kartę płatniczą. Następnie poszedł do bankomatu i wypłacił pieniądze, a kartę z powrotem schował do portfela. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał — dodaje oficer prasowa iławskiej policji.

"Kodeks karny za kradzież karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności."

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5