Wypadek w pracy w zakładzie w Kisielicach. Ręka 20-latka została zakleszczona w maszynie!

2023-03-09 09:13:16(ost. akt: 2023-03-09 09:28:03)
Zdjęcie ilustracyjne — karetka jadąca ul. Sobieskiego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — karetka jadąca ul. Sobieskiego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

POWIAT\\\ Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (czwartek 9 marca) nad ranem w jednym z zakładów produkcyjnych w Kisielicach. 20-letni mężczyzna z poważnym urazem ręki trafił do szpitala w Iławie.
O godzinie 4.43 dyżurny komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Kisielic (powiat iławski). Na miejsce ruszyły jednostki PSP i OSP Kisielice (po jednym zastępie), a także zespół ratownictwa medycznego i policja, która teraz bada szczegóły tego wypadku.

— Otrzymaliśmy zgłoszenie mówiące o tym, że w urządzeniu zwanym wielopiłą została zakleszczona ręka jednego z pracowników. W momencie, kiedy dojechaliśmy na miejsce, to 20-letni poszkodowany był przytomny, miał już także założony pierwszy opatrunek — relacjonuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

— Tuż po wypadku pozostali pracownicy wyłączyli maszynę, a następnie pomogli wyswobodzić się koledze z pracy. Nasi strażacy założyli mu kolejny opatrunek na poszkodowaną prawą rękę i przekazali ratownikom medycznym, którzy następnie przetransportowali poszkodowanego do szpitala w Iławie. Mężczyzna cały czas był przytomny — dodaje st. kpt. Krzysztof Rutkowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5