"65–latek wszczynał awantury, wyzywał kobietę oraz bił ją po całym ciele". Jest policyjny dozór dla mieszkańca Iławy

2023-03-09 08:57:52(ost. akt: 2023-03-09 10:11:02)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

POWIAT\\\ Wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad partnerką zastosowano policyjny dozór. — 65–latek wszczynał awantury, wyzywał kobietę oraz bił ją po całym ciele. Teraz w ramach środka zapobiegawczego mieszkaniec Iławy będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma nakaz powstrzymywania się od alkoholu, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie, a także informować o wyjeździe jak i powrocie — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Oficer dyżurny iławskiej policji w niedzielę (5 marca) został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie Iławy.

— Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 65–latek kolejny raz wszczął awanturę ze swoją partnerką, podczas której ją pobił. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał już wcześniej nakaz opuszczenia mieszkania za swoje zachowania, jednak ten czas minął i wrócił do domu — relacjonuje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— 65–latek jednak nie zmienił się, dlatego kobieta ponownie poprosiła o pomoc policjantów. Okazało się, że mieszkaniec Iławy znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał partnerkę słowami wulgarnymi, poniżał ją, a także uderzał rękoma po całym ciele. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska.

— Wobec mężczyzny prokurator prokuratury rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz 65–latek będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i zakaz kontaktowania się z nią, musi też opuścić wspólnie zajmowane z kobietą mieszkanie, a także musi informować o wyjeździe i powrocie — dodaje oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

"Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności."

Dla osób potrzebujących pomocy: http://www.niebieskalinia.info/

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5