Ukrywali się przed policją. Okazało się, że nieskutecznie

2023-03-03 08:43:26(ost. akt: 2023-03-03 09:21:13)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejne osoby, które chciały uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.
Do zatrzymania pierwszego mężczyzny doszło we wtorek (28.02.2023 r.) na terenie gminy Iława. Dzielnicowy posiadając informację o osobach poszukiwanych ze swojego rejonu pojechał sprawdzić jeden z adresów. Okazało się, że 27–latek jest w domu.
Jak ustalił policjant, mężczyzna w ostatnim czasie mieszkał i pracował w Olsztynie, dlatego był nieuchwytny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Iława szukany jest przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie do ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariusz sporządził oświadczenie o miejscu pobytu 27–latka, po czym go zwolnił.

Natomiast kolejny szukany mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego, kiedy ten ustalił jego miejsce pobytu. 58-latek szukany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności roku i 5 miesięcy za kradzież z włamaniem i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym.

Tymczasem szukaną 38–latkę policjanci zatrzymali koło jednego z lokalnych sklepów. Funkcjonariusze pamiętali, że kobieta szukana jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za uszczerbek na zdrowiu. Kobieta została zatrzymana i przetransportowana do więzienia, gdzie spędzi 89 dni.

Kolejna poszukiwana kobieta została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Policjanci po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym pojechali w pierwszej kolejności sprawdzić jej dom. Okazało się, że kobieta była w mieszkaniu. 36–latka została przewieziona do zakładu karnego gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za uchylanie się od płacenia alimentów.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5