"Trzeźwy poranek" nie do końca był trzeźwy

2023-03-01 11:17:25(ost. akt: 2023-03-01 11:30:38)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W poniedziałek (27 lutego) od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. — Funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Jak się okazało, nadal niektórzy użytkownicy dróg nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.
Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań skontrolowano w sumie 616 kierujących. Okazało się, że jeden z nich był nietrzeźwy.

— Mężczyzna kierował fordem, kiedy to zatrzymali go do kontroli funkcjonariusze iławskiego ruchu drogowego. Okazało się, że 43-latek jeździł samochodem mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Jak dodaje nadkom. Arkadiusz Majewski: — Zawsze przypominamy kierowcom, że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Dlatego działania takie jak m.in. ”Trzeźwy poranek” będą przeprowadzane regularnie, ponieważ należy uświadomić wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu poprzedzone wypiciem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów, jak i dla innych użytkowników dróg.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.
— Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na myślenie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykują życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewożą, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, ostrzegamy, przypominamy o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągamy konsekwencje. Policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego — dodaje st. asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5