8 miesięcy za brak alimentów. Kolejni poszukiwani trafili do ZK

2023-02-27 09:42:00(ost. akt: 2023-02-27 12:31:03)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Funkcjonariusze codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych. Tym razem zatrzymali trzech kolejnych.
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymał dzielnicowy w Lubawie podczas obchodu rejonu służbowego. Funkcjonariusz codziennie zapoznawał się z listą osób poszukiwanych. Dlatego, kiedy zauważył 57–latka, zatrzymał go, gdyż pamiętał, że jest szukany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 182 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego również w Lubawie. Mężczyzna szukany był przez ponieważ także uchylał się od płacenia alimentów. Funkcjonariusze wcześniej sprawdzali różne miejsca, gdzie mógłby przebywać szukany 46–latek i kiedy ustalili, gdzie mieszka, natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mężczyzna był w domu, który od jakiegoś czasu wynajmował. Mieszkańca Lubawy bardzo zdziwiła obecność policjantów bo jak oświadczył, nie wiedział, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali 46–latka i zawieźli go do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy, ponieważ nie płacił alimentów.

Natomiast szukanego 31–latek funkcjonariusze zatrzymali również w domu zaraz po tym, jak otrzymali na niego sądowy nakaz. Mężczyzna szukany był w celu doprowadzenia do szpitala na oddział terapii uzależnień.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5