Jechał za szybko swoim audi. Mandat? 2500 zł

2023-02-27 08:33:53(ost. akt: 2023-02-27 08:36:27)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut kierowania samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Teraz mężczyznę czeka kara grzywny, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz opłacenie kosztów sądowych.
Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 36-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi.

Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że to nie było jedyne przewinienie 36–latka. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie powinien jeździć samochodem, ponieważ miał cofnięte uprawnienia przez prezydenta Olsztyna. W związku z powyższym 36-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara grzywny w wysokości 2500 zł, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres roku i opłata kosztów sądowych.

St. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji, przypomina: - Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5