"Byłem pijany. Nie wiem, czemu połamałem mu szczękę"

2023-02-24 13:12:23(ost. akt: 2023-02-24 13:52:51)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP LW

Mężczyzna połamał szczękę innemu tylko dlatego, że ten poprosił go o papierosa. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie w środę (22.02.2023 r.) podczas patrolu miasta zauważyli młodego mieszkańca Lubawy, który kopał po głowie oraz klatce piersiowej leżącego mężczyznę.

Kiedy sprawca zauważył radiowóz, zaczął uciekać. Funkcjonariusze po kilkudziesięciu metrach zatrzymali znanego im z wcześniejszych interwencji 26–latka. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Mieszkaniec Lubawy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Podczas osadzania okazało się, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kiedy 26–latek szedł ze znajomymi jedną z lubawskich ulic, podszedł do nich pokrzywdzony i poprosił o papierosa.

Mieszkaniec Lubawy z niewiadomej przyczyny zaczął uderzać pięściami po twarzy mężczyznę, a kiedy ten się przewrócił, nie przerwał ataku, tylko kopał go po głowie i całym ciele.

Dopiero na widok radiowozu 26–latek przestał bić pokrzywdzonego i uciekł. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że pokrzywdzony ma połamaną szczękę. W związku z powyższym policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim 26–latkowi, do którego się on przyznał. Sprawca oświadczył, że był pijany i nie wie, czemu tak się zachował.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5