Uczniowie „Budowlanki” na finale turnieju „Złota Kielnia”. Do szkoły wrócili z nagrodą — poziomicą laserową [zdjęcia]

2023-02-15 15:34:20(ost. akt: 2023-02-15 16:10:51)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

POWIAT\\\ Po raz kolejny uczniowie iławskiej „Budowlanki” reprezentowali — jako jedyni — województwo warmińsko-mazurskie w ogólnopolskim finale Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Michał Dzido i Kacper Malinowski zdobyli nawet nagrodę dla swojej szkoły.

Pod koniec stycznia na naszym portalu informowaliśmy o tym, że młodzież z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, czyli z popularnej "Budowlanki", osiągnęła kolejny sukces, czego potwierdzeniem były wyniki eliminacji w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”.

— Jest to prestiżowy konkurs, który posiada wysoką rangę. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do dalszego etapu turnieju zakwalifikowało się sześcioro uczniów z klasy III wm Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Iławie: Patryk Brzozowski, Jakub Cichocki, Michał Dzido, Aleksandra Głodowska, Maciej Karczewski i Kacper Malinowski w następujących konkurencjach: montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych oraz roboty malarsko-tapeciarskie. Uczniów przygotowywał Marcin Drozdowski, nauczyciel teoretycznych przedmiotów budowlanych — informowała tuż po eliminacjach iławska szkoła.

Okręgowe eliminacje turnieju odbyły się 4 stycznia w Toruniu.
— Po sprawdzeniu testów i zadań praktycznych komisja wyłoniła laureatów, którzy zakwalifikowali się do finału centralnego LI edycji turnieju budowlanego „Złota Kielnia”. Młodzież z „Budowlanki” znowu stanie do kilkudniowej rywalizacji, w której sprawdzane będą ich umiejętności teoretyczne, jak i praktyczne. Są to następujący uczniowie: Michał Dzido oraz Kacper Malinowski. Dzięki udziałowi w turnieju uzyskują oni 100% wyniku z części pisemnej egzaminu zawodowego i tym samym zostają z niego zwolnieni. Życzymy naszym uczniom jak najwyższych sukcesów i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Ich osiągnięcia mają przecież znaczenie i mogą być impulsem, zachętą do wytężonej pracy dla ich młodszych kolegów i koleżanek. Powodzenia! – trzymała wówczas kciuki „Budowlanka”.

Wielki finał odbył się w czasie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury „BUDMA 2023” w Poznaniu. Spośród 1900 uczniów (z 67 szkół) biorących udział w eliminacjach okręgowych wybrano 36 w 6 zawodach. W gronie wybranych znalazło się aż dwóch uczniów z Iławy – wspomniani wcześniej Michał Dzido (w zawodzie posadzkarza) oraz Kacper Malinowski (w zawodzie montera systemów suchej zabudowy).

Michał zajął ostatecznie 4. miejsce, a Kacper był 6.

— Uczniowie zostali uhonorowani bogatymi nagrodami przez sponsorów turnieju „Złota Kielnia”, a szkoła otrzymała poziomicę laserową od firmy Nivel System — mówi Radosław Etmański, nauczyciel przedmiotów zawodowych w "Budowlance", który był z uczniami na finale w Poznaniu.

A ZS w Iławie w tym momencie podkreśla: — Wybór szkoły branżowej I stopnia nie powinien być dla młodzieży kończącej szkołę podstawową powodem do kompleksów. Zapewnia ona przecież dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie i nie zamyka drogi do matury. Uczniowie regularnie, począwszy od klasy pierwszej, uczęszczają na zajęcia praktyczne do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie zdobywają i rozwijają umiejętności w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Osoby kończące taką szkołę to przyszli profesjonaliści poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Dlatego: WARTO UCZYĆ SIĘ W SZKOLE BRANŻOWEJ! — nie mają wątpliwości przedstawiciele "Budowlanki".

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5