Pożar w Kamieniu Małym (powiat iławski). Właściciel domu trafił do szpitala

2023-02-03 10:11:36(ost. akt: 2023-02-03 10:54:31)
Do pożaru i zadymienia doszło w tym budynku

Do pożaru i zadymienia doszło w tym budynku

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

POWIAT\\\ Dzisiaj rano (piątek 3 lutego) doszło do pożaru i zadymienia w domu jednorodzinnym w Kamieniu Małym (gmina Iława, powiat iławski). Właściciel budynku został przewieziony do szpitala z podejrzeniem poparzenia górnych dróg oddechowych.
Tuż przed godziną 9.00 służby ratunkowe zostały poinformowane o zadymieniu w jednym z budynków mieszkalnych w Kamieniu Małym. Na miejsce ruszyło pięć zastępów straży pożarnej, a także pogotowie ratunkowe.

— Do pożaru i zadymienia doszło w piwnicy niedawno wybudowanego i oddanego do użytku domu jednorodzinnego. Z nieustalonych jeszcze przyczyn zapaliły się pozostałości po pracach budowlanych, m.in. kable — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

— W budynku znajdował się jego właściciel, który wyszedł z zadymionego domu o własnych siłach. Mężczyzna był cały czas przytomny, został jednak przewieziony do szpitala w Iławie, gdyż istniało podejrzenie poparzenia górnych dróg oddechowych — dodaje rzecznik prasowy iławskiej straży.

— Wydobywający się z piwnicy dym, którego jest szczególnie dużo w przypadku pożaru materiałów budowlanych takich jak przewody itd., przeniósł się na wyższą kondygnację, ściany wewnętrzne tego budynku trzeba będzie zapewne jeszcze raz odmalować i to są główne straty po tym zdarzeniu. Pożar został ugaszony, a następnie dom został przewietrzony — relacjonuje st. kpt. Rutkowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5