Ukradł szynkę i piwo. Musi zapłacić mandat
2023-01-25 14:09:41(ost. akt: 2023-01-25 14:44:48)
Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Właśnie z takiego artykułu mandatem został ukarany 47-latek, który ze sklepu zabrał piwo i szynkę.
Iławscy policjanci we wtorek (24.01.2023 r.) zostali poinformowani o kradzieży. Zgłaszająca oświadczyła, że w jednym z lokalnych marketów doszło do kradzieży artykułów spożywczych.
Dodała, że kiedy próbowała zatrzymać mężczyznę, ten porzucił plecak ze skradzionym towarem i uciekł. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i porozmawiali z kobietą, po czym przejrzeli zapis ze sklepowego monitoringu.
Okazało się, że sprawca zabrał piwo oraz szynkę, spakował je do plecaka i minął linię kas, nie płacąc za towar. Kiedy pracownica sklepu próbowała go zatrzymać, ten porzucił plecak i uciekł w nieznanym kierunku. Znając rysopis mężczyzny, funkcjonariusze po kilkunastu minutach zatrzymali 45–latka.
Mieszkaniec Iławy za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.
oprac. eka / KPP Iława
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)