Jest już nowy singiel zespołu Konstelacje! Na wokalu iławianin Marek Rypiński

2023-01-24 09:12:54(ost. akt: 2023-01-24 15:31:57)
Marek Rypiński pochodzący z Iławy (drugi z prawej) to wokalista zespołu Konstelacje

Marek Rypiński pochodzący z Iławy (drugi z prawej) to wokalista zespołu Konstelacje

Autor zdjęcia: nadesłane

Singiel "Przed Świtem" to najnowsza piosenka zespołu Konstelacje, w którym wokalistą jest Marek Rypiński, pochodzący z Iławy.

Coś znacznie więcej niż dźwięki


“Nie lubimy tracić czasu szczególnie, kiedy wszystko wokół pcha nas do tworzenia muzyki" - twierdzą muzycy zespołu Konstelacje. Debiutancki album warszawskich Konstelacji ukazał się 22.09.2022 roku, ale - jak mówią sami muzycy - czuli, że to nie jest wszystko, co w tej chwili chcą zrobić.


Do kolejnych kroków pchnęły ich też zmiany w składzie. “Dwie głodne i kreatywne głowy dodały nam wiatru w żagle. Jesteśmy inni niż do tej pory, choć już poprzednio odstawaliśmy od typowego polskiego rocka" - mówią muzycy. Pod koniec 2022 roku zespół wszedł do studia, by zarejestrować kolejne single.


Piosenki zapowiadają drugi album, który zatytułowano Zenit. “To nowy rozdział. Chcemy go otworzyć bardzo melodyjnie, energetycznie, zatrzymać klimat lat 90’, ale podać to w świeżej oprawie”. Singiel "Przed Świtem" to pierwsza odsłona nowej tożsamości zespołu.


Utwór to zdecydowanie kontynuacja tego, co usłyszeć można na pierwszej płycie, ale czuć kolejny krok w nowym kierunku. To, co przykuwa uwagę od pierwszego przesłuchania to przede wszystkim przestrzenie, lejące się wręcz wokale i elektronika, która dodaje tajemniczego klimatu. “Brakuje nam w polskim rocku muzyki, która zahacza klimatem o takie zespoły jak Deftones, Thrice, itp. Sami słuchamy takich rzeczy i naszym celem dalej pozostaje robić muzykę zgodnie z własnymi upodobaniami” - mówią muzycy z zespołu Konstelacje.

Premiera singla "Przed Świtem" już 23 stycznia.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5