Kamienica przy ul. Wiejskiej już po remoncie! [zdjęcia]

2023-01-24 09:04:47(ost. akt: 2023-01-24 09:32:26)   Artykuł sponsorowany
Dzięki pracom remontowym budynek przy ulicy Wiejskiej 2a po wielu latach prezentuje się zdecydowanie lepiej

Dzięki pracom remontowym budynek przy ulicy Wiejskiej 2a po wielu latach prezentuje się zdecydowanie lepiej

Autor zdjęcia: UM Iława

Kolejny zabytkowy budynek w Iławie odzyskał blask! Dzięki pracom remontowym elewacji i wnętrza, budynek przy ulicy Wiejskiej 2a po wielu latach prezentuje się zdecydowanie lepiej.

- W miarę możliwości finansowych planujemy prace remontowe budynków, które są naszą własnością. W sposób szczególny staramy się dbać o najstarsze obiekty o wartości historycznej. Jednak najważniejszym naszym celem jest poprawa komfortu osób w nich mieszkających poprzez stwarzanie im godnych warunków życia — mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Prace, które zostały wykonane w budynku przy ulicy Wiejskiej 2 A podzielone były na dwie części: niską i wysoką. Część niska, która ze względów technicznych musiała zostać rozebrana, zbudowana była z cegły ceramicznej i posiadała stropodach drewniany pokryty papą asfaltową. Z części materiałów rozbiórkowych odzyskano te, które były w dobrym stanie technicznym m.in. stolarkę okienną i drzwiową i wykorzystano ponownie.

Z kolei zakres prac w części wysokiej obejmował m.in. remont elewacji, wymianę okien, malowanie klatki schodowej, a także wykonanie instalacji ciepłej wody i centralnego ogrzewania, poprzez wykonanie węzła cieplnego wraz z przyłączem do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wykonawcą wszystkich prac była firma AKROROTERION BIS Pracownie konserwacji dzieł sztuk, Wąbrzeźno, która została wybrana w postępowaniu przetargowym. Całkowity koszt prac prowadzonych w budynku wyniósł: 330 696,00 zł.

- Remonty budynków, które wymagają prac konserwatorskich są bardzo kosztowne, jednak stopniowo planujemy renowację tam, gdzie jest ona konieczna. W 2022 roku na bieżące remonty i modernizacje mieszkań wydaliśmy ok. 1.140.000 zł. Wszystko po to, aby nasi mieszkańcy mieli zapewnione bezpieczeństwo i komfort - mówi Paweł Korobczyc, Prezes ITBS Sp. Z o.o.

materiał zlecony przez Urząd Miasta Iława

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5