Bodo i Ordonka na koncercie noworocznym w Iławie

2023-01-22 14:51:44(ost. akt: 2023-01-22 20:57:24)
Emilia Czekała zaprasza na scenę burmistrza Dawida Kopaczewskiego

Emilia Czekała zaprasza na scenę burmistrza Dawida Kopaczewskiego

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Koncert Noworoczny "Café Bodo" odbył się w niedzielę, 22 stycznia, w hali sportowo-widowiskowej w Iławie. Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo - artyści wcielający się w legendy polskiego kina nie tylko skłonili iławską publiczność do śpiewania, ale kilku lokalnych VIP-ów wyciągnęli do tańca!
Warszawska kawiarenka była pomysłem legendarnego polskiego śpiewaka. Ma wyjątkową atmosferę, bo przenosi w czasy wypełnione muzyką, dowcipem, elegancją. Chętnie bywają tam polskie znakomitości, gra orkiestra, a widzowie są świadkami spotkania samego Eugeniusza Bodo z Hanką Ordonówną. Nie tylko śpiewają swoje największe hity tamtego okresu, m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Całuję twoją dłoń, madame”, „Na pierwszy znak” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ale również rozmawiają, przekomarzają się, dowcipkują. Wszystko to przy zapachu kawy, wśród szali boa, fraków i kapeluszy.

W niezwykłą atmosferę międzywojennej Polski wprowadzili widzów znakomici artyści. W rolach głównych wystąpili absolwenci wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy:
- finalista dziesiątej edycji The Voice of Poland, Tadeusz Seibert, który wcielił się w tytułowego Bodo,
- Emilia Czekała, która śpiewała głosem Ordonki.

Sentymentalne dźwięki dostarczyła Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, do których zatańczyli artyści z Dance Rouge.


Bilety były płatne, ale - co ciekawe - posiadacz karty mieszkańca mógł wejść za pięć złotych mniej. To pierwsze wydarzenie, podczas którego honorowano wprowadzone niedawno w Iławie karty.

Hala sportowo-widowiskowa pękała w szwach. Publiczność śmiało śpiewała znane utwory, a kilka osób nawet namówiono na taniec...

Organizatorem koncertu byli: Iławskie Centrum Kultury oraz burmistrz miasta Iława.


oprac. eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5