Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach powiatu iławskiego. Wniosek? Za dużo alkoholu!

2023-01-16 11:54:31(ost. akt: 2023-01-16 12:01:25)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Nie ma dnia, żeby funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Właśnie te osoby są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych kierujących.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (13.01.2023 r.) kilka minut po godzinie 8:00. W trakcie czynności okazało się, że rowerzysta kierował jednośladem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. 27–latek za jazdę na rowerem pod działaniem alkoholu został ukarany mandatem.

>>>Tymczasem po godzinie 13:00 policjanci w Kisielicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna kierował jednośladem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało, to nie były jedyne braki. Policjanci ustalili, że 18–latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł, a za kierowanie bez uprawnień będzie się tłumaczył przed sadem.

>>>Natomiast w sobotę (14.01.2023 r.) kilka minut po północy nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany dzięki ujęciu przez świadka. W trakcie czynności okazało się, że 24–latek kierował samochodem, mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a wstępne badania narkotestem wskazało, że jeździł bmw pod działaniem marihuany i amfetaminy. W związku z powyższym od 24–latka została pobrana krew do badania. Jak ustali funkcjonariusze, bmw za to miało już wcześniej miało zatrzymany dowód rejestracyjny.

>>>Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Iławie. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach a także skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 40–latek kierował renaultem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem.

>>>Tymczasem w gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Mężczyzna próbował zmylić policjantów i na widok radiowozu od razu zszedł z jednośladu, wyłączył światła i zdjął kask. Po chwili okazało się, jaki był powód takiego zachowania 42-latka. Mieszkaniec gminy Susz miał dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, a badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

>>>Tymczasem w gminie Iława policjanci zatrzymali kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 51–latek kierował jednośladem, mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami w tym rowerami.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. - Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5