Na iławianina zatrąbił inny kierowca. Awantura skończyła się... uszkodzonym błotnikiem

2023-01-16 08:57:08(ost. akt: 2023-01-16 10:45:24)

Autor zdjęcia: arch. GO

Zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu usłyszał 33-latek, który za zwrócenie mu uwagi klaksonem, uszkodził tylny błotnik w hondzie. Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi miasta.

Z ustaleń śledczych wynikało, że pokrzywdzony jadąc jedną z ulic zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Okazało się, że przed nim stał już inny kierujący, który przez dłuższy czas nie włączał się do ruchu.

W związku z tym, mieszkaniec Iławy chcąc zwrócić mu uwagę, nacisnął klakson. Lecz to zamiast dać sygnał do opuszczenia skrzyżowania, wyraźnie rozsierdziło kierującego. Kiedy w końcu pojechali dalej, po chwili zatrzymali się przed przejściem dla pieszych.

Wtedy to sprawca wyszedł ze swojego samochodu i próbował wyciągnąć z hondy mieszkańca Iławy. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie pozamykał okna i drzwi. Kiedy mężczyźnie nie udało się, otworzyć auta pięścią uderzył w tylny błotnik hondy, powodując jej uszkodzenie, po czym odjechał.

O wandalu dowiedzieli się policjanci, którzy dzięki zeznaniom świadków ustalili sprawcę zniszczenia mienia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. „Niszczycielem” okazał się znany z wcześniejszych interwencji 33-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia samochodu.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5