Jeziorak Iława ruszył z przygotowaniami do rundy rewanżowej, w sobotę pierwszy sparing [zdjęcia]

2023-01-11 15:15:29(ost. akt: 2023-01-11 16:05:50)
Pierwszy trening Jezioraka Iława w 2023 roku — wtorek 10 stycznia, boisko sztuczne

Pierwszy trening Jezioraka Iława w 2023 roku — wtorek 10 stycznia, boisko sztuczne

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Przeważnie pierwszy trening Jezioraka w zimowym okresie przygotowawczym odbywał się w warunkach właśnie zimowych, w przeszłości — nawet w śnieżycy. Tymczasem inauguracyjne zajęcia w 2023 roku iławianie odbyli w gęstej mgle.

Zajmujący po rundzie jesiennej drugie miejsce w tabeli forBET IV ligi zespół z Iławy wczoraj (wtorek 10 stycznia) rozpoczął okres przygotowawczy do drugiej części sezonu 2022/23. Przypomnijmy, że przed Jeziorakiem w klasyfikacji jest tylko GKS Wikielec, a więc kolejny w tym tekście reprezentant powiatu iławskiego. Wczoraj na naszym portalu informowaliśmy, że: Lider forBET IV ligi rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej.

Gęsta mgła, która zawitała we wtorek także nad stadion przy ul. Sienkiewicza, nie przeszkodziła jednak w rozpoznaniu twarzy trenujących zawodników — na pierwsze zimowe zajęcia w roku 2023 przybyła prawie cała kadra Jezioraka z rundy jesiennej.

W treningu brało udział 19. zawodników, brakowało tylko środkowego obrońcy Jakuba Górskiego, który akurat we wtorek nie mógł uczestniczyć w zajęciach, oraz bramkarza Kacpra Włodarczyka, który jest chory. No i jeszcze Kamila Sternickiego, który przybył do IKS-u w przerwie letniej przed rozpoczęciem tego sezonu. — Kamil prawdopodobnie odejdzie z naszej drużyny — mówi nam Daniel Madej, trener wicelidera forBET IV ligi.

Iławianie przez okres zimowy trenować będą na stadionie przy ul. Sienkiewicza, gdzie od kilku dobrych lat mogą korzystać z boiska ze sztuczną nawierzchnią. To duży plus w czasie przygotowań do rundy wiosennej, Jeziorak nie musi dzięki temu jeździć po innych miejscowościach, aby trenować i grać na odpowiednio przygotowanej "murawie". Oczywiście, z naturalnego boiska głównego na razie nie może korzystać — jeden trening czy sparing rozegrany w zimę mógłby spowodować zniszczenie murawy na kilka miesięcy, a tego nikt w Iławie by nie chciał, bo przecież w marcu wraca liga.

— Nie będziemy trenować w hali, za to być może uda się zorganizować zajęcia w siłowni — dodaje trener Madej.

W najbliższą sobotę (14 stycznia) zespół z Iławy rozegra pierwszy w tym roku sparing. Jeziorak uda się do Ostródy, gdzie w test-meczu będzie mierzył się z III-ligowym Sokołem. Początek tego spotkania o godzinie 12.30, a my już sprawdziliśmy też, co słychać w ostródzkim klubie (czytaj więcej: Sokół Ostróda wznowił treningi, w sobotę pierwszy sparing [zdjęcia]).

— Praktycznie cała wiosna będzie wypełniona graniem o stawkę, dlatego uznałem, że w kolejny weekend po sparingu z Sokołem, tj. 21 i 22 stycznia dam zespołowi wolne. Potem już wrócimy do sparingowego grania, a następnie — do rozgrywek pucharowych i do ligi — tłumaczy szkoleniowiec iławskiej ekipy.

4 marca, w sobotę, zagramy pierwszy w tym roku pojedynek o stawkę. Do Iławy na spotkanie 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski przyjedzie wówczas Mrągowia. Ciężko teraz przewidzieć, czy mecz ten zostanie rozegrany na boisku naturalnym czy sztucznym. Trzeba pamiętać, że naturalną murawę w okresie zimowym czy wczesnowiosennym jest łatwo zniszczyć, a tego byśmy nie chcieli — dodaje Daniel Madej.

Poniżej plan sparingów Jezioraka i terminy meczów WPP i forBET IV ligi (1. wiosenna kolejka).

PLAN SPARINGÓW JEZIORAKA IŁAWA — ZIMA 2023:

14.01: Sokół Ostróda (Ostróda, godz. 12.30)

21/22.01: wolne od grania

28.01: Grom Nowy Staw (Iława, godz. 12:00)

4.02: Constract Lubawa (Iława, godz. 12:00)

11.02: Lech Rypin (Iława, godz. 12:00)

18.02: Olimpia Elbląg (Elbląg, godz. do ustalenia)

25.02: Jaguar Gdańsk (wyjazd, godz. 12:00)

WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI:
4.03: Mrągowia Mrągowo (Iława, 1/8 finału WPP)

LIGA (wznowienie):
11.03: Olimpia II Elbląg (Iława, 16. kolejka forBET IV ligi)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5