Zatrzymali szukaną 19-latkę, która dwa lata temu ukradła telefon i ciastolinę. Usłyszała zarzuty

2023-01-11 15:13:04(ost. akt: 2023-01-11 15:22:13)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Osoba poszukiwana musi liczyć się z tym, że w każdej chwili może zostać zatrzymana. Ta chwila zakończenia ukrywania się bywa dla niektórych zaskakująca. Tak stało się w przypadku kobiety, która od dwóch lat szukana była za kradzież telefonu komórkowego i ciastoliny. 19–latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy straży granicznej i przekazana policjantom.
Niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują osoby, które są poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności lub po prostu przesłuchania. Okoliczności zatrzymań bywają różne, ale najczęściej są zaskakujące dla osób poszukiwanych. Tak właśnie było w przypadku pewnej 19–latki. We wtorek (10.01.2023 r.) funkcjonariusze straży granicznej podczas działań na terenie Iławy wylegitymowali kobietę.


Okazało się, że jest ona poszukiwana przez iławskich jak i gliwickich policjantów w celu ustalenia miejsca pobytu i przeprowadzenia czynności. 19–latka została przetransportowana do iławskiej komendy. Jak ustali policjanci, we wrześniu 2020 r. kobieta korzystając z chwilowej nieuwagi sprzedawcy w jednym z lokalnych sklepów zabrała telefon komórkowy. Natomiast w Gliwicach ukradła ciastolinę. Funkcjonariusze przedstawili jej zarzuty oraz sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania kobiety. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczyła przed sądem.

- W ramach swoich obowiązków funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5