Zabrał samochód swojej eks i po pijaku przyjechał do Iławy

2023-01-04 13:32:58(ost. akt: 2023-01-04 13:38:15)

Autor zdjęcia: Fot. policja

Mężczyzna zabrał byłej partnerce samochód i przyjechał nim do Iławy, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Kodeks karny za samo krótkotrwałe użycie pojazdu przewiduje karę do lat 5 pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Gdyni.

W listopadzie 2022r. policjanci zostali poinformowani o kradzieży samochodu. Zgłaszająca dodała, że ok. 30 minut wcześniej zostało zabrane jej auto. Oświadczyła, że mógł tego dokonać jej były partner. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać samochodu i kierującego. I po kilkudziesięciu minutach zatrzymali go na jednej z iławskich ulic. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 44–latek kierował oplem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. A po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Teraz mieszkaniec Gdyni ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za samo krótkotrwałe użycie pojazdu przewiduje karę do lat 5 pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5