Zdziwił się, że był poszukiwany przez policję

2023-01-04 10:29:35(ost. akt: 2023-01-04 10:35:37)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.
Do zatrzymania pierwszego mężczyzny doszło w czwartek (30.12.2022 r.) w Lubawie. 47-latek poszukiwany był przez sąd, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali jego rodzinę oraz znajomych, aby dowiedzieć się gdzie obecnie przebywa. Kiedy ustalili miejsce natychmiast tam pojechali i zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Lubawy został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 15 dni.

>>>Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w gminie Kisielice. 51–latek szukany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Bielsko -Białej. Funkcjonariusze zatrzymali go na jednej z ulic w mieście po czym przetransportowali do zakładu karnego gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

>>>Tymczasem w poniedziałek w Lubawie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego mazdą, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało podczas dalszych czynności to nie było jedyne przewinienie 42–latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Jastrzębiu Zdroju do ustalenia miejsca pobytu. Kierowca bardzo się zdziwił, że szuka go policja. Dodał, że pracuje po za granicami naszego kraju i nie wiedział, że jest poszukiwany. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie o miejscu pobytu 42–latka oraz ukarali mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

>>>Natomiast 3 stycznia kilka minut po 10:00 dzielnicowi w trakcie obchodu rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania 22–latka. Mężczyzna szukany był przez iławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. Mieszkaniec Iławy został zatrzymany i przetransportowany do zakładu karnego gdzie spędzi 15 dni.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5