Znęcał się nad rodziną. Zgłosiła to córka

2023-01-03 07:58:48(ost. akt: 2023-01-03 08:57:42)

Autor zdjęcia: policja

Policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 64–letniego mieszkańca gminy Susz, który znęcał się nad swoją rodziną.
Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Zgłaszająca oświadczyła, że jej tata wszczął awanturę, wyzywa domowników i chce bić mamę. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 64–latek od dłuższego czasu znęca się nad najbliższymi. Mężczyzna, będąc trzeźwym, jak i pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których był agresywny, wyzywał domowników, poniżał, szarpał a także groził pobiciem. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Susz.

W związku z zachowaniem 64-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji oraz musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

- Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.
eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5