Policjanci podsumowali sylwestrowy weekend

2023-01-02 14:26:43(ost. akt: 2023-01-02 15:51:04)
Wypadek w Sobiewoli

Wypadek w Sobiewoli

Autor zdjęcia: KPP Iława

Nie ma dnia, żeby funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Właśnie te osoby są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych kierujących.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (30.12.2022 r.) w gminie Kisielice. Na miejscu okazało się, że 53-latek kierujący toyotą, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Cała trójka uczestnicząca w zdarzeniu z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitali.

Kilka minut później w Iławie 31–latka kierująca fiatem również włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej vw i doprowadziła do zderzenia pojazdów. W tym przypadku na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kobieta za spowodowanie zdarzenia została ukarana mandatem.

Natomiast w sobotę (31.12.2022 r.) gminie Susz 26–latek kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 26–latkowi.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący miał zaledwie 14 lat. Młody mieszkaniec Iławy w niedzielę (1.01.2023 r.) kilka minut przed 2:00 jechał rowerem bez wymaganego oświetlenia. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 14–latka. Badanie alkomatem wskazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Tymczasem w Kisielicach funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Okazało się, że 18–latek kierował jednośladem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast na terenie gminy Iława 21–latek kierujący peugeotem uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci to nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Badanie alkomatem wskazał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Kolejny kierujący został zatrzymany w niedzielę (1.01.2023 r.) gminie Lubawa. Kilka minut przed godz. 8:00 policjanci zauważyli kierującego audi, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. W związku z powyższym policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Funkcjonariusze dali znak do zatrzymania się. Mężczyzna pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz zaczął uciekać skręcając w drogę gminną. W pewnym momencie kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia i zaczęli udzielać pierwszej pomocy kierowcy. 47–latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Od mężczyzny została pobrana również krew do badania.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Samochód miał niesprawne oświetlenie. W trakcie czynności okazało się że samochód nie ma aktualnego badania technicznego, za to 39–latek posiada susz roślinny i zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie wskazało, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem meta amfetaminy i marihuany. Od 39–latka została pobrana krew do badania. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Natomiast w Suszu 52–latek jeździł volkswagenem, mając cofnięte uprawnienia. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5