Schował szlifierkę pod bluzę i wyszedł z pracy. Z kradzieży będzie się tłumaczył przed sądem

2023-01-02 09:28:21(ost. akt: 2023-01-02 09:52:14)

Autor zdjęcia: policja

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi. Mężczyzna, korzystając z chwilowej nieobecności pracowników firmy oraz pozostawienie szlifierki poza magazynem, zabrał ją i opuścił zakład. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Iławscy policjanci w czwartek (29.12.2022r.) zostali poinformowani o kradzieży szlifierki kątowej.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków, a także przejrzeli zapis z firmowego monitoringu. Jak ustalili, sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników firmy oraz pozostawienie szlifierki poza magazynem, zabrał ją. Mężczyzna schował urządzenie pod bluzę i wyszedł z zakładu. W trakcie czynności okazało się, że sprawca jest również pracownikiem firmy, z której zabrał szlifierkę. Policjanci zatrzymali 32–latka, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu.

Jak ustalili funkcjonariusze mieszkaniec Iławy zabrał urządzenie, po czym sprzedał je nieznanemu mężczyźnie. 32–latek oświadczył, że potrzebował pieniędzy, dlatego dokonał kradzieży.

Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5