Pobił sąsiada. Został tymczasowo aresztowany

2022-12-30 10:16:05(ost. akt: 2022-12-30 10:20:32)

Autor zdjęcia: KPP Iława

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 37–latka. Mężczyzna z niewyjaśnionej przyczyny pobił sąsiada, który z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kodeks karny za to przestępstwo w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie leżącym w kałuży krwi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Pokrzywdzony z bardzo poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali zgłaszającą oraz jej partnera.


W trakcie czynności okazało się, że 37-letni sąsiad pokrzywdzonego z nieustalonej przyczyny poprzez uderzenia rękoma i nogami po całym ciele spowodował złamania żeber, mostka czy stłuczenie płuc oraz nerek. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut, a sąd zastosował, wobec mieszkańca powiatu iławskiego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za uszkodzenie ciała w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5