Aż 23 zarzuty dla włamywacza - recydywisty

2022-12-29 08:21:51(ost. akt: 2022-12-29 08:32:32)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Onduline

Od sierpnia do grudnia br. dokonał licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem do garaży oraz altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy policji prowadzili czynności w sprawie kilku włamań i kradzieży, do których doszło na terenie ogródków działkowych i garaży w Iławie. Funkcjonariusze przesłuchiwali kolejnych świadków oraz zabezpieczali ślady pozostawione na miejscu włamań.

I tak w przedświąteczny piątek (23.12.2022 r.) w wyniku czynności procesowych i operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 22–latek.

- Mężczyzna ten, w okresie ostatnich 4 miesięcy, wykorzystując nieobecność działkowców oraz użytkowników garaży włamywał się do tych pomieszczeń, skąd zabierał pozostawione elektronarzędzia, pieniądze, klucze, alkohol, buty czy materace. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę prawie 7000 zł - relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi łącznie 23 zarzutów, do których się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Natomiast prokurator zastosował wobec mieszkańca powiatu iławskiego policyjny dozór.

Kodeks karny za samo przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5