Dzięki reakcji świadka i pomocy policjantów 83-latka wróciła w święta do najbliższych

2022-12-28 11:42:52(ost. akt: 2022-12-28 12:13:52)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie podczas minionego weekendu pomogli starszej kobiecie. — Mieszkanka miasta miała problemy z pamięcią, nie wiedziała gdzie się znajduje i jak trafić do rodziny. Policjanci ustalili personalia 83-latki. Dzięki właściwej reakcji świadka i pomocy iławskich mundurowych, kobieta szczęśliwie wróciła do najbliższych — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.
Jak zauważa rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie, służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która — jak się później okazuje — mogłaby skończyć się nieszczęśliwie.

— O takiej właśnie sytuacji zostaliśmy poinformowani w poniedziałek 26 grudnia po godzinie 14:00. Zgłaszający oświadczył, że jedną z ulic w mieście idzie starsza kobieta. Dodał, że jest zagubiona, nie wie gdzie się znajduje i jak dojść do rodziny, którą ma w Iławie — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa KPP Iława.

— Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i ustalili tylko jak się nazywa potrzebująca pomocy kobieta, gdyż miała problemy z pamięcią i nie znała adresu zamieszkania rodziny. Policjanci na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili najbliższych 83–latki, po czym przekazali kobietę rodzinie — dodaje rzeczniczka iławskiej policji.

— Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka i natychmiastowe działanie policji sprawiły, że kobieta szybko wróciła do swojej rodziny — zauważa st. asp. Kwiatkowska.

Za oknem przymrozki, dlatego policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Wrażliwość każdego z nas oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. By poinformować służby o osobach potrzebujących pomocy możemy zadzwonić na numer alarmowy. Żeby wskazać policjantom miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, możemy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat na stronie:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/76930,Korzystajac-z-Krajowej-Mapy-Zagrozen-Bezpieczenstwa-mozesz-pomoc-osobom-bezdomny.html

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5