Trener Jarosław Chodowiec pozostanie w Unii Susz, ale na określony czas

2022-12-09 15:19:07(ost. akt: 2022-12-09 15:44:44)
Jarosław Chodowiec trenerem Unii Susz ma być do końca sezonu 2022/23

Jarosław Chodowiec trenerem Unii Susz ma być do końca sezonu 2022/23

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Nie będzie, przynajmniej na razie, zmiany na stanowisku trenera seniorów Unii Susz. Występujący w klasie okręgowej zespół dalej będzie prowadził Jarosław Chodowiec, jednak szkoleniowiec nie ukrywa, że był bliski odejścia z klubu.
Masny rezygnuje, Paszynin nastaje. Zmiana prezesa w Unii Susz. A co z trenerem Chodowcem? — pytaliśmy w tytule artykułu, który opublikowaliśmy w sobotę (3 grudnia) na naszym portalu.

Do ustalenia wówczas pozostawała jedna ważna kwestia: czy zespół seniorów Unii, który obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli gr. 2 warmińsko-mazurskiej okręgówki, dalej będzie prowadził Jarosław Chodowiec? Szkoleniowiec ten w ostatnim czasie dołączył do trenerskiego zespołu Akademii Jezioraka Iława, pisaliśmy o tym w artykule: Jarosław Chodowiec dołącza do Jezioraka Iława. Jednocześnie trener ten zrezygnował z pracy w Małym Jezioraku Iława, gdzie prowadził juniorów młodszych.

Czy szkoleniowiec, po przyjściu do klubu z ul. Sienkiewicza, zrezygnuje także z prowadzenia zespołu seniorskiego z Susza? Jak wieść miejsko-gminna wówczas niosła, obie strony były dużo bliższe dalszej współpracy, niż sportowego rozstania, jednak coś na rzeczy było.

— Nie będę ukrywał, że miałem propozycje prowadzenia drużyn IV-ligowych z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, jednak ostatecznie nie zdecydowałem się teraz na podjęcie tego kroku — mówi nam pochodzący z Susza trener.

— Gdybym nie związał się z Jeziorakiem, to może ta sytuacja i moja przyszłość wyglądałby inaczej, może odszedłbym także z Unii. Podjąłem jednak taką decyzję, a nie inną i będę się jej trzymać — dodaje Chodowiec.

W środę (7.12) Jarosław Chodowiec spotkał się z nowym prezesem KS Unia Damianem Paszyninem, aby porozmawiać o swojej przyszłości w tym klubie. I już wiadomo, że drużynę z Susza w rundzie wiosennej tego sezonu dalej będzie prowadził ten sam trener. Od razu jednak Chodowiec podkreślił, że szkoleniowcem Unii może być tylko do końca rozgrywek 2022/23.

— Po zakończeniu sezonu, wraz z rozpoczęciem letniego okresu przygotowawczego, będę się skupiał tylko i wyłącznie na pracy w Jezioraku — dodaje trener, który prowadzić będzie zespół juniorów młodszych z Iławy, a w przyszłości drugą drużynę klubu z ul. Sienkiewicza.

— Potwierdzam te informacje, uzgodniliśmy z Jarkiem Chodowcem, że trenerem Unii będzie tylko do końca tego sezonu — mówi Damian Paszynin. — Teraz jednak skupiamy się przede wszystkim na pracy i odpowiednim przygotowaniu drużyny do rundy rewanżowej. Przedyskutowaliśmy już wraz z trenerem Chodowcem plan działania na najbliższy czas — dodaje prezes Unii.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5