Wracamy do tematu|| Znamy okoliczności kolizji, w której brały udział 4 samochody [zdjęcia]

2022-12-09 08:13:59(ost. akt: 2022-12-09 08:35:36)
Do kolizji doszło na wyjeździe z Iławy w kierunku Katarzynek i Radomna

Do kolizji doszło na wyjeździe z Iławy w kierunku Katarzynek i Radomna

Autor zdjęcia: KPP Iława

IŁAWA — WRACAMY DO TEMATU\\\ Policja podała szczegóły kolizji, do której doszło w czwartek we wczesnych godzinach porannych na wyjeździe z miasta. W zdarzeniu uczestniczyły aż cztery samochody osobowe.

Wczoraj rano (czwartek 8 grudnia) informowaliśmy o kolizji czterech samochodów osobowych, do zdarzenia doszło na drodze wyjazdowej z Iławy w kierunku Katarzynek, Radomna itd, już za wiaduktami kolejowymi. Ulica w tym miejscu była początkowo zablokowana w obu kierunkach.

Do kolizji doszło po godzinie 6.00. — Początkowe informacje mówiły o tym, że w autach tych podróżowało dziewięć osób, w tym dwie po kolizji były zakleszczone. Po przyjeździe naszych jednostek na miejsce zweryfikowaliśmy te informacje — mówił nam wczoraj rano st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

— W czterech pojazdach uczestniczących w tej porannej kolizji podróżowało 6 osób, dwie z nich uskarżały się na dolegliwości po zderzeniu. Na miejscu pracuje także policja i zespół ratownictwa medycznego — dodawał wówczas st. kpt. Rutkowski.

Iławska policja ustaliła już szczegóły całego zdarzenia. — Na miejscu kolizji wstępnie ustalono, że 19-latka kierująca pojazdem marki honda podczas manewru wymijania zderzyła się z kierującą samochodem marki seat — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— W następstwie zderzenia pojazdy w sposób niekontrolowany przemieściły się na przeciwległe pasy ruchu, doprowadzając do zderzenia seata z oplem, natomiast honda zderzyła się z mitsubishi — relacjonuje oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Do szpitala trafiły łącznie cztery osoby, jedna z nich pozostała na obserwacji, druga ma złamaną rękę. Jak nam podała st. asp. Kwiatkowska, wszyscy kierowcy biorący udział w tej kolizji byli trzeźwi.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5