PlusLiga w Iławie\\\ Kolejna porażka Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie

2022-11-29 07:40:45(ost. akt: 2022-11-29 08:31:05)
Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn, z prawej strony) walczy na siatce z zawodnikami z Suwałk

Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn, z prawej strony) walczy na siatce z zawodnikami z Suwałk

Autor zdjęcia: Artur Kijewski / materiały klubowe Indykpolu AZS

SIATKÓWKA\\\ Indykpol AZS Olsztyn zanotował kolejną porażkę w PlusLidze. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała uznać wyższość, przed własną publicznością, Ślepska Malow Suwałki 2:3. Statuetkę MVP otrzymał Matias Sanchez (Ślepsk).

Indykpol AZS Olsztyn — Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (-21, 21, 20, -23, -18)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do poniedziałkowego meczu w Iławie przystąpili po wyjazdowej wygranej nad Barkomem Każany Lwów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała swoich rywali po tie-breaku, przełamując tym samym serię czterech porażek z rzędu.
— Poprawiliśmy grę na piłce sytuacyjnej oraz asekurację. Brakowało nam niestety w pewnych momentach zagrywki czy przyjęcia, dobrej wystawy oraz bloku. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i wróciliśmy na ,,jakieś” tory — powiedział po spotkaniu Jan Król, atakujący akademików z Kortowa.

Szansą na przedłużenie dobrej passy było poniedziałkowe spotkanie w Iławie z Ślepskiem Malow Suwałki. Choć do składu meczowego powrócił po przebytej anginie Karol Butryn, to Javier Weber wciąż nie mógł skorzystać z Moritza Karlitzka, który zmaga się z dolegliwościami mięśnia brzucha. I właśnie na powracającego Butryna postawił argentyński szkoleniowiec od pierwszej akcji. Ponadto, na boisku obserwowaliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Porębę i Averilla na środku, Lipińskiego z Andringą na przyjęciu i Hawryluka na libero.

Od początku spotkania na parkiecie przeważali goście. Świetnie w ataku radził sobie Paweł Halaba, natomiast olsztynianie mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Ślepsk wygrał inauguracyjną partię 25:21. W drugim secie gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur wyglądała znacznie lepiej. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Karol Butryn i Robbert Andringa – głównie dzięki tej dwójce zawodników akademicy zwyciężyli 25:21.

Znacząca poprawa gry olsztynian w ataku była także widoczna w trzeciej partii. Do Andringi i Butryna dołączył Bartłomiej Lipiński, czego efektem była wygrana akademików z Kortowa 25:20. Ekipa z Suwałk tanio skóry nie sprzedała i walcząc za wszelką cenę, doprowadziła do tie-breaka (25:23). W nim lepsi okazali się goście, zwyciężając 20:18, jak i całe spotkanie 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Matias Sanchez z ekipy gości.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to ekipa z Olsztyna dokładniej przyjmowała (54% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia rywali) oraz zdobyła więcej punktów w polu serwisowym (6:3). Drużyna z Suwałk była skuteczniejsza w ataku (57% skuteczności przy 53% skuteczności olsztynian) oraz była lepsza w bloku (8:4). Najwięcej punktów po stronie gospodarzy zdobył Karol Butryn (27 „oczek”), a u gości Bartosz Filipiak (23 pkt.).

— Czujemy lekki niedosyt, ponieważ mogliśmy wygrać ten mecz 3:1. W tie-breaku nasi rywale zaczęli ryzykować zagrywką, gdyż nie mieli nic do stracenia i dlatego wygrali. Mimo to, z każdym kolejnym meczem nasza gra wygląda coraz lepiej. Ciężej trenujemy i mam nadzieję, że będzie widać efekty — powiedział po meczu Kuba Hawryluk, libero Indykpolu AZS.

Kolejne spotkanie siatkarzy z Olsztyna już w sobotę, 3 grudnia – do Iławy zawita ekipa Cuprum Lubin, jedyny pogromca obecnego lidera PlusLigi! Pierwszy gwizdek o godz. 20:30 – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

red

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5