Znęcał się nad żoną. Dzielnicowy nakazał opuścić mu mieszkanie i zakazał zbliżać się do kobiety

2022-11-24 09:45:00(ost. akt: 2022-11-23 21:00:35)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wydali wobec 36-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z żoną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Iławscy policjanci zostali poinformowani o znęcaniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoją żonę, był wobec niej agresywny, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia, a także niszczył sprzęty domowe.


W obawie o życie i zdrowie o wszystkim zostali poinformowani policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W związku z zachowaniem 36–latka, aby odseparować go od pokrzywdzonej, został wydany wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

– Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania – mówi rzeczniczka iławskiej policji, st. asp. Joanna Kwiatkowska. – Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie – dodaje.

eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5