5 zarzutów dla iławianina, który włamywał się do altanek na ogrodach działkowych

2022-11-23 13:21:39(ost. akt: 2022-11-23 14:47:41)
Do włamań dochodziło m.in. na terenie ogrodu działkowego "Podleśny" w Iławie

Do włamań dochodziło m.in. na terenie ogrodu działkowego "Podleśny" w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który włamywał się do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych w Iławie, skąd zabierał elektronarzędzia oraz alkohol. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
W sobotę (12 listopada) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu do altanki. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonego oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i sporządzili dokumentację fotograficzną.

— Policjanci ustalili, że sprawca po pokonaniu zabezpieczeń wszedł do altanki, skąd zabrał elektronarzędzia. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kradzieży z włamaniem dokonał 25–latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 5 zarzutów mieszkańcowi Iławy, bo — jak się okazało podczas dalszych czynności — mężczyzna włamywał się do altanek na terenie dwóch lokalnych ogrodów działkowych — dodaje oficer prasowa iławskiej policji. Do włamań dochodziło m.in. na terenie ogrodu działkowego "Podleśny" w Iławie.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które były już sprzedane do lombardów. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Odzyskane przedmioty z włamania, fot. KPP Iława


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5