Remont sali SP5 zakończony, czas na pozostałą część szkoły

2022-11-18 14:01:43(ost. akt: 2022-11-18 14:39:23)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Iława

Burmistrz Dawid Kopaczewski: Wyremontowaliśmy salę gimnastyczną, czas na pozostałą część szkoły. Poprawiamy tym samym komfort nauki i obniżamy straty ciepła w budynku Szkoły Podstawowej nr 5.
- Budynek iławskiej piątki należy do największych placówek edukacyjnych, którymi dysponuje miasto. Duża powierzchnia szkoły oznacza komfort przestrzenny dla uczniów, ale także duże koszty utrzymania, a co najistotniejsze w kontekście rosnących cen za energię, wysokie rachunki za ogrzewanie. Dlatego zaplanowaliśmy inwestycję termomodernizacji szkoły, ponieważ to sprawdzone rozwiązanie - mówi burmistrz Kopaczewski.


Obrazek w tresci15 czerwca br. burmistrz podpisał umowę na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz kosztorysy i przedmiary dla termomodernizacji SP 5. Projekty te będą gotowe jeszcze w tym roku, a wykona je firma Studio Projektu Budowlanego FILAR Marcin Górzny z Piły za kwotę 57 810 zł.

Obrazek w tresci

Dokumentacja obejmuje m.in.:

ocieplenie zewnętrznych ścian fundamentowych i ścian piwnic z wykonaniem hydroizolacji
ocieplenie ścian zewnętrznych,
ocieplenie stropodachu szkoły,
modernizację instalacji centralnego ogrzewania,
modernizację systemów wentylacji,
wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby własne obiektu,
zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach (BMS).

Obrazek w tresci

– W 2023 roku będziemy się starać o uzyskanie dofinansowania na wykonanie termomodernizacji. Koszty tego typu inwestycji znacząco przewyższają możliwości finansowe naszego miasta, które określa przyszłoroczny budżet. Liczymy jednak, że pojawią się możliwości i procedurę inwestycyjną uda się rozpocząć w przyszłym roku. Dokumentacja jest niezbędna, aby móc wnioskować o środki zewnętrzne - dodaje burmistrz.

Obrazek w tresci

- Planowana termomodernizacja szkoły przyniesie oszczędność energii elektrycznej i energii cieplnej.
Korzyści płynące z termomodernizacji dla całej społeczności szkolnej to z pewnością zwiększenie komfortu użytkowania budynku dzięki wyciszeniu i lepszej izolacji termicznej oraz poprawa estetyki szkoły poprzez odnowienie elewacji zewnętrznej budynków - komentuje Mariusz Sadowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie.

materiały Urzędu Miasta

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5