Jeden kierował na "podwójnym gazie", drugi spowodował wypadek jadąc hulajnogą pod prąd

2022-11-10 11:55:13(ost. akt: 2022-11-10 12:14:45)
Hulajnoga, którą ul. Iławską w Suszu jechał 43-latek

Hulajnoga, którą ul. Iławską w Suszu jechał 43-latek

Autor zdjęcia: KPP Iława

POWIAT\\\ — Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomniał o tym 43–latek, który jechał pod prąd hulajnogą elektryczną i uderzył w mercedesa — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
We wtorek (8 listopada) kilka minut przed 14:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym w Suszu na ulicy Iławskiej.

— Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że 43 – latek kierujący hulajnogą elektryczną naruszył zakaz poruszania się po jezdni, w wyniku czego doprowadził do najechania na prawidłowo jadącego mercedesa. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala. 43–latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem — dodaje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Tymczasem w środę (9.11) po godzinie 5:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości.

— Okazało się, że 34–latek kierował audi mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie — mówi st. asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5