W Wikielcu zagrali dla Kacpra. Zebrano prawie 5 tysięcy zł

2022-11-08 10:33:02(ost. akt: 2022-11-08 11:00:30)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Iławie

W sobotę, 5 listopada, odbyła się piłkarska akcja charytatywna pn. „Gramy i pomagamy” na rzecz Kacpra Waszelewskiego, 12-letniego mieszkańca Wikielca w gminie Iława. Całkowity dochód z akcji przeznaczony będzie na rehabilitację Kacpra, który z powodu wrodzonej wady kręgosłupa porusza się na wózku.
Po otwarciu puszek i przeliczeniu zebranych pieniędzy informujemy, że łącznie zebrano prawie 5 tys. złotych. W imieniu wszystkich organizatorów, Kacpra wraz z rodzicami serdecznie dziękujemy darczyńcom.


W ramach imprezy odbył się mecz charytatywny, w którym wzięły udział Drużyna Wielkich Serc, z Posłem Michałem Wypijem na czele oraz Drużyna Przyjaciół Wójta Gminy Iława (na wideo wyżej). Mecz zakończył się remisem 3:3, a w rzutach karnych, z wynikiem 3:2, lepsi okazali się zawodnicy Drużyny Wielkich Serc. Wśród licznych atrakcji wydarzenia były licytacje sportowych gadżetów, koncert w wykonaniu muzyków z Gminnego Ośrodka Kultury oraz pyszna grochówka. Po meczu charytatywnym odbył się mecz ligowy. GKS Wikielec podjął drużynę lubawskiego Motoru. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Organizatorami wydarzenia byli: Drużyna Wielkich Serc, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz LZS GKS Wikielec.
gmina-ilawa.pl, oprac. eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5