Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o zasadach bezpieczeństwa, także na drogach [zdjęcia]

2022-11-07 09:35:25(ost. akt: 2022-11-07 10:36:45)
Przedszkolaki z przedszkola nr 3 w Iławie poszły z policjantami na spacer, którego celem było sprawdzenie wcześniej usłyszanych informacji w praktyce, gdyż — jak wszyscy wiemy — trening czyni mistrza

Przedszkolaki z przedszkola nr 3 w Iławie poszły z policjantami na spacer, którego celem było sprawdzenie wcześniej usłyszanych informacji w praktyce, gdyż — jak wszyscy wiemy — trening czyni mistrza

Autor zdjęcia: arch. Przedszkola Miejskiego nr 3 w Iławie / KPP Iława

— Spotkania z przedszkolakami stanowią bardzo ważny element w edukacyjno-profilaktycznej działalności policji. Przekazywanie informacji na temat prawidłowych zachowań i uświadamianie o odpowiedzialności od najmłodszych lat to cel spotkania iławskich dzielnicowych — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Tym razem funkcjonariusze z KPP Iława odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ulicy Kościuszki w Iławie.


— Praca policjanta nie polega tylko na zatrzymywaniu przestępców czy wykrywaniu wykroczeń i przestępstw. Jednym z bardzo ważnych działań policji jest rola edukacyjno-profilaktyczna. Dlatego przez cały rok kalendarzowy funkcjonariusze spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, aby przypominać im o zasadach bezpieczeństwa — zauważa st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Tym razem pojechaliśmy do iławskiego przedszkola. Po przywitaniu się z maluchami omówiliśmy sytuacje dotyczące m.in. przekraczania jezdni czy poruszania się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza — relacjonuje rzeczniczka KPP Iława.

Dzielnicowy wspólnie ze st. asp. Kwiatkowską przypomnieli dzieciom jak ważne są elementy odblaskowe i dlaczego należy je nosić, prezentując jednocześnie to, jak nas widzi kierowca kiedy nasza kurtka jest wyposażona w odblaski. Aby to wszystko zostało lepiej zapamiętane, oficer prasowa iławskiej policji przeczytała rymowaną historyjkę „Świeć przykładem” o przygodach małej Poli, która jest bohaterką książeczki „Na ratunek Poli”.

— Dziewczynka w każdej z historyjek na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie, a za każdym razem z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze, czyli policjant — tłumaczy rzeczniczka.

Następnie wszyscy razem poszli na spacer, którego celem było sprawdzenie wcześniej usłyszanych informacji w praktyce, gdyż — jak wszyscy wiemy — trening czyni mistrza. Każdy uczestnik spotkania przed przejściem przez jezdnie musiał najpierw spojrzeć w lewo, następnie w prawo i dopiero po ponownym spojrzeniu w lewo i upewnieniu się, że jest bezpiecznie, mógł przejść przez drogę.

— Poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci, a także kształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg jest bardzo ważne, a dzięki takim spotkaniom rosną młodzi, odpowiedzialni użytkownicy dróg. Dzieci bardzo chętnie słuchały, a następnie współpracowały z funkcjonariuszami. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęciami — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5