Reumatolodzy w Iławie. Przychodnia przy Andersa 2c (naprzeciwko Szpitala). Nie musisz dłużej żyć z bólem

2022-11-04 09:59:55(ost. akt: 2022-11-04 13:49:36)   Artykuł sponsorowany
Specjaliści reumatologii diagnozują i leczą choroby często mylone przez innych lekarzy np. ze schorzeniami ortopedycznymi. Nieleczone schorzenia reumatologiczne mogą prowadzić do degradacji funkcji ruchowych, co w konsekwencji znacząco ogranicza lub eliminuje chorego z aktywności zawodowej, społecznej i rodzinnej.

– Kim są reumatolodzy przyjmujący w Iławie? 


Dr Anna Bazela-Ostromecka ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku, a następnie specjalizowała się w zakresie reumatologii. Wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobywała między jako lekarz Oddziału Reumatologii w Sopocie.
Obecnie doktor pracuje w Oddziele Reumatologii w Sztumie, gdzie kieruje swoich pacjentów na hospitalizacje.
Pani doktor pełni funkcję Koordynatora Krajowego wielu reumatologicznych programów klinicznych.

Dr Agnieszka Bielewicz-Zielińska ukończyła Akademię Medyczną w Białymstoku w 2004r. Pracuje w Oddziale Reumatologii Wojewódzkiego Szpitala w Elblągu.
Posiada certyfikat umiejętności Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego wykonywania KAPILAROSKOPII oraz certyfikaty USG NARZĄDU RUCHU.

Obie panie każdego roku uczestniczą w kilkunastu konferencjach reumatologicznych w kraju i za granicą, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje. Prowadzą programy kliniczne z nowoczesnymi metody leczenia głównie chorób reumatologicznych lekami biologicznymi.– Skąd pomysł, aby zacząć działalność na terenie Iławy? 


Przychodnia w Iławie została otwarta w odpowiedzi na prośby pacjentów z miejscowości jak Iława, Ostróda, Lubawa, Zalewo i innych. Chorzy z uwagi na brak specjalisty reumatologa w swoim miejscu zamieszkania zmuszeni byli podróżować do poradni specjalistycznych do Elbląga lub do Olsztyna.
Biorąc pod uwagę obecne ceny paliw, koszt podróży własnym środkiem transportu do Elbląga jest wyższy od prywatnej wizyty w gabinecie w Iławie i wielu pacjentów zgłaszało, iż woli przyjść na wizytę odpłatnie niż podróżować tak wiele kilometrów. Część chorych nie posiada własnego samochodu i musi prosić członków rodziny o pomoc lub podróżuje do Elbląga pociągiem. Z 20-30 minutowej wizyty w poradni reumatologicznej w Elblągu robi się całodniowa wyprawa z zaangażowaniem do transportu mężów, synów i córek. Dla pacjenta ze schorzeniami narządu ruchu wielogodzinna podróż często jest barierą trudną do pokonania.


– Jakie są wskazania do wizyty w gabinecie reumatologicznym?


– Chorobom reumatologicznym towarzyszą objawy pod postacią zmęczenia i ogólnego osłabienia, chudnięcie, stany podgorączkowe, zmiany łuszczycowe na skórze, w tym często na skórze głowy i dużych stawach, zmiany na płytkach paznokci. Często występuje zapalenie przyczepów ścięgnistych. Objawami, które wskazują na chorobę reumatologiczną, mogą być - ograniczenie ruchomości stawów, sztywność poranna trwająca czasami nawet do kilku godzin, bóle, obrzęki stawowe. Choroby reumatyczne są drugą co do częstości, po chorobach układu krążenia, przyczyną rent inwalidzkich. Statystyki pokazują, że pacjent reumatologiczny w przeważającym procencie to pacjent również kardiologiczny i na odwrót.

– Jak należy przygotować się do wizyty?


– Chory, o ile to tylko możliwe, powinien przynieść na swoją pierwszą wizytę przeszłą dokumentację medyczną czyli karty pobytu szpitalnego, wyniki badań radiologicznych, wyniki badań z krwi. Jest to pomocne dla ustalenia właściwej diagnozy.

– Jakie usługi są świadczone w Pani gabinecie, jaka jest odpłatność i termin oczekiwania? 


– W gabinecie reumatologicznym i leczenia osteoporozy wizyty są odpłatne. Koszt pierwszej wizyty to 180zł. Kolejne wizyty to 160,00 zł.
Poza samą konsultacją lekarze reumatolodzy świadczą następujące usługi:
- wykonują iniekcje dostawowe, domięśniowe, okołostawowe, wlewy dożylne
- wystawiają zaświadczenia o stanie zdrowia
- wnioski o rentę i grupę inwalidzką
- skierowania do szpitala i innych placówek
- recepty refundowane NFZ


Sama wizyta jest odpłatna, ale recepty pacjent otrzymuje recepty z przysługująca mu refundacją NFZ - „zniżką”. Chorzy często myślą, że skoro idą do lekarza prywatnie, to za leki będą musieli płacić 100%, co jest mitem.

Zachęcamy do umawiania się na wizyty i korzystania z informacji telefonicznej pod numerem 608 20 20 21.


Panie recepcjonistki zawsze z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5