Znalazła się taka (Unia), co ograła Constract. Krajobraz przed kolejnym piłkarskim weekendem

2022-11-02 13:15:18(ost. akt: 2022-11-02 14:15:54)
Karol Witkowski (Unia Susz), strzelec dwóch bramek w meczu z liderem Constractem Lubawa

Karol Witkowski (Unia Susz), strzelec dwóch bramek w meczu z liderem Constractem Lubawa

Autor zdjęcia: KS Unia Susz

PIŁKA NOŻNA\\\ Przez dwanaście kolejek Constract Lubawa, a więc beniaminek w klasie okręgowej, nie przegrał żadnego meczu i od dłuższego już czasu zasiadał w fotelu lidera. W końcu jednak znalazła się drużyna, która zdołała pokonać zespół trenera Dawida Mederskiego. Prowadzona przez Jarosława Chodowca Unia Susz, wygrywając na boisku Constractu, sprawiła największą sensację ostatniego piłkarskiego weekendu.
Jak co kolejka, prezentujemy krajobraz po piłkarskim weekendzie we wszystkich ligach, w których grają zespoły z powiatu iławskiego (w tabelach mają pogrubioną nazwę).

IV LIGA


• Pisa Barczewo — GKS Wikielec 2:3 (1:2)
1:0 — Paweł Kapusta (16), 1:1 — Kentaro (18 k), 1:2 — Żukowski (33), 2:2 — Kowszun (89), 2:3 — Kentaro (90)

• Motor Lubawa — Rominta Gołdap 3:4 (1:2)
0:1 — Mościński (17), 1:1 — Szczepański (22), 1:2 — Paszkowski (45), 1:3 — Kowalewski (65), 2:3 — Kuczyński (71), 3:3 — Kuczyński (86), 3:4 — Litwiński (90)

• Jeziorak Iława — Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)
0:1 — Krzyś (71)

Czytaj więcej o sobotnich meczach GKS-u Wikielec, Jezioraka Iława i Motoru Lubawa: Lider z Wikielca ucieka, Jeziorak przegrał ze Zniczem — sprawdzamy wyniki IV ligi [video]

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI:
• Mamry Giżycko — Polonia Iłowo 6:2 (0:1)
0:1 — Lemanek (44), 1:1, 2:1 — Drażba (46, 52), 3:1 — Dymiński (62), 4:1 — Świderski (70), 4:2 — Wydra (82), 5:2 — Drężek (89), 6:2 — Serbul (90)

• Huragan Morąg — Tęcza Biskupiec 1:3 (1:0)
1:0 — Sirojć (16), 1:1 — Gołębiowski (56), 1:2 — Galik (68), 1:3 — Malanowski (87)

• Mrągowia Mrągowo - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2 (1:2)
1:0 — Skrzęta (12), 1:1 — Dziemidowicz (28), 1:2 — Gurov (36), 2:2 — Glinka (60), 3:2 — Rybkiewicz (64)

• DKS Dobre Miasto — Granica Kętrzyn 1:2 (0:1)
0:1 — Swacha-Sock (6), 1:1 — Chojnowski (85), 1:2 — Bobrowski (90)

• Olimpia II Elbląg — Olimpia Olsztynek 8:0 (5:0)
1:0 — Branecki (2), 2:0 — Milanowski (19), 3:0 - Kozera (31), 4:0 - Milanowski (34), 5:0 - Wierzba (38), 6:0 - Kazimierowski (47), 7:0 - Branecki (68), 8:0 - Szantyr (73)

PO 13 KOLEJKACH
1. Wikielec 32 38:11
2. Polonia LW. 27 43:19
3. Jeziorak 26 37:20
4. Mrągowia 24 37:26
5. Znicz 24 28:18
6. Tęcza 22 27:26
7. Granica 22 25:16
8. Mamry 22 31:25
9. Olimpia II 19 37:25
10. Rominta 16 20:34
11. Motor 14 22:31
12. Olimpia O. 13 15:32
13. Polonia Ił. 13 18:40
14. Huragan 10 18:36
15. DKS 10 25:34
16. Pisa 5 15:43

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)


• Constract Lubawa — Unia Susz 2:3 (2:2)
1:0 - Górski (20), 2:0 - Banach (22), 2:1 - Staniec (35), 2:2, 2:3 - Witkowski (45, 63)

• Czarni Rudzienice — Iskra Narzym 1:3 (1:2)
1:0 - Karczewski (28), 1:1 - Rakowski (35 samob.), 1:2 - M. Rynkowski (45), 1:3 - S. Rynkowski (80)

Sensacją kolejki była porażka Constractu, który na swoim stadionie po 22 minutach prowadził 2:0 z Unią, by ostatecznie przegrać 2:3. Czarni Rudzienice, po serii trzech zwycięstw z rzędu, tym razem polegli na swoim terenie w meczu z Iskrą Narzym, która już dogoniła w klasyfikacji zespół z gm. Lubawa.

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI:
• Kormoran Zwierzewo — Drwęca Nowe Miasto Lub. 0:6 (0:3)
0:1 - Marcfeld (8), 0:2 - Neuman (32), 0:3 - Świniarski (41), 0:4 - Rochewicz (76), 0:5 - Straus (85), 0:6 - Ruciński (88); czerwone kartki: Gęstwicki (70), Koszewski (80, obaj Kormoran)

• Start Nidzica — Ossa Biskupiec Pomorski 1:1 (1:0)
1:0 - Dąbkowski (16), 1:1 - Łukaszewski (64)

• Naki Olsztyn — Barkas Tolkmicko 4:0 (3:0)
1:0, 2:0, 3:0, 4:0 - Fronczak (15, 27, 41, 70)

• Błękitni Orneta — Delfin Rybno 4:1 (1:0)
1:0 - Kosobucki (33), 2:0 - Kurywczak (56), 3:0 - Cebulak (71), 3:1 - Piórkowski (90), 4:1 - Kosobucki (90+3)

• Zatoka Braniewo — Płomień Turznica 2:1 (0:0)
1:0 - Rynkowski (67), 2:0 - Szpakowski (75), 2:1 - Sadowski (84)

• Radomniak Radomno — Polonia Pasłęk 1:1 (0:1)
0:1 - Wieliczko (45), 1;1 - P. Górzyński (82)

PO 13 KOLEJKACH
1. Constract 32 47:20
2. Iskra 32 34:18
3. Zatoka 26 38:17
4. Naki 22 48:25
5. Polonia 23 36:24
6. Ossa 22 22:17
7. Start 21 33:23
8. Czarni 20 28:31
9. Unia 18 24:35

10. Barkas 14 21:33
11. Płomień 13 30:32
12. Drwęca 13 27:44
13. Kormoran 13 26:38
14. Radomniak 10 29:47
15. Delfin 10 22:51
16. Błękitni 7 19:44

A KLASA


Grupa 2

• Agat Jegłownik — Ewingi Zalewo 2:2

POZOSTAŁE WYNIKI 12 KOLEJKI:
• LKS Tyrowo — Syrena Spomlek Młynary 1:3
• Pomowiec Gronowo Elbląskie — Jastrząb Ględy 4:1
• Piast Wilczęta — MKS Miłakowo 1:5
• Wałsza Pieniężno — Warmiak Łukta 7:0
• Dąb Kadyny — Kormoran Bynowo 1:2
• Tęcza Miłomłyn — Pama Powodowo 5:0

PO 12 KOLEJKACH
1. Wałsza 26 45:23
2. Dąb 25 37:25
3. Miłakowo 24 31:15
4. Syrena 22 26:14
5. Tęcza 21 31:15
6. Agat 20 32:20
7. Ewingi 20 20:16
8. Pama 18 27:28
9. Jastrząb 17 20:26
10. Pomowiec 15 29:26
11. Piast 12 19:35
12. Tyrowo 10 22:30
13. Kormoran 7 14:24
14. Warmiak 0 5:61

Grupa 2

• Avista Łążyn — Orzeł Janowiec Kościelny 1:4

• MKS Działdowo — Orzeł Ulnowo 5:0

• Jordan Kazanice — Osa Ząbrowo 0:3

• KS Mroczno — LZS Frednowy 2:3

• Mały Jeziorak Iława — Gmina Kozłowo 2:1

POZOSTAŁE WYNIKI 12 KOLEJKI:
• Vel Dąbrówno — Wel Lidzbark Welski 1:0
• Żak Jamielnik — Grunwald Gierzwałd 1:3

PO 12 KOLEJKACH
1. Działdowo 31 56:13
2. Orzeł J. 31 49:9
3. Frednowy 25 41:39
4. Wel 20 22:14
5. Mroczno 19 26:22
6. Kozłowo 18 33:23
7. Osa 17 18:26
8. Avista 16 29:33
9. Jordan 13 19:31
10. Orzeł U. 12 24:40

11. Żak 12 17:28
12. Grunwald 12 15:25
13. Vel 10 19:44
14. Mały Jeziorak 7 12:33

B KLASA (gr. 3)


• Wicher Gwiździny — Olimpia Kisielice 1:3

• Torpeda Rożental — Orzyc Janowo 2:5

• Drewneks Sampława — Zamek Szymbark 6:0

POZOSTAŁE WYNIKI 11 KOLEJKI:
• Leśnik Nowe Ramuki — Agricola Mierki 2:0
• Zamek Kurzętnik — Wel AT4B Bratian 5:0
• Iskra Smykówko — Mewa Smykowo 3:2

PO 11 KOLEJKACH
1. Drewneks 28 49:15
2. Olimpia 26 40:17
3. Zamek Sz. 22 39:18

4. Orzyc 21 22:14
5. Agricola 19 16:14
6. Leśnik 18 27:23
7. Iskra 15 24:28
8. Zamek K. 13 23:30
9. Torpeda 11 25:30
10. Wicher 9 17:29
11. Mewa 7 24:33
12. Wel 0 8:63

zico, JK
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5