Szczypiorniści Szynaka Meble Jezioraka jadą na trudny teren, ale rywale także doceniają iławian

2022-10-29 10:39:15(ost. akt: 2022-10-29 11:38:17)
W ostatnim meczu I ligi Szynaka Meble Jeziorak Iława pokonał na swoim terenie SMS I Kwidzyn

W ostatnim meczu I ligi Szynaka Meble Jeziorak Iława pokonał na swoim terenie SMS I Kwidzyn

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA RĘCZNA\\\ Zajmująca drugie miejsce w tabeli I ligi ekipa z Iławy zagra dzisiaj (sobota 29 października) na wyjeździe z faworytem do wygrania całych rozgrywek. A to oznacza, że w Koszalinie będzie ciekawie. Początek meczu Kospel Gwardia — Szynaka Meble Jeziorak o 14.00.
Iławianie w tym sezonie przegrali tylko raz (na wyjeździe z Tytanami Wejherowo) odnosząc w pozostałych spotkaniach trzy wygrane. W ostatniej serii drużyna grającego trenera Kamila Kriegera pokonała na swoim terenie waleczną i zdolną młodzież z SMS-u I Kwidzyn. Czytaj więcej na ten temat: Szynaka Meble Jeziorak po zaciętym boju wygrał z SMS-em Kwidzyn. To już trzecie zwycięstwo w sezonie!

— Przyjeżdża do nas zespół, który jest beniaminkiem, a już zdążył sobie poradzić z kilkoma "wyjadaczami" w lidze. Trzy zwycięstwa w czterech meczach robią wrażenie i na pewno budzą respekt— mówi Piotr Dzido, obrotowy Kospel Gwardii Koszalin cytowany przez klubowe social media Szynaka Meble Jezioraka.

— W takich meczach, co oczywiste, faworytów nie ma. Każda minuta, każda decyzja, każdy rzut będą miały ogromne znaczenie, co na pewno dla kibica będzie bardzo przyjemnym widowiskiem — dodaje Dzido.

— Do każdego meczu podchodzimy indywidualnie. Osobna taktyka, osobne ustawienia tak, żeby, jak najbardziej zniwelować atuty rywala, których — jak już można było zauważyć nie tylko po wynikach, ale również po analizie video — jest sporo. Biorąc pod uwagę fakt, że Iława również się przygotowuje, będziemy musieli wykrzesać z siebie maksimum możliwości, żeby wynik tego spotkania przechylić na swoją korzyść. Gwardia, jak i Jeziorak dobrze weszły w sezon i mimo, że mamy tych meczów zagranych trochę mniej to już widać, że oba zespoły będą się liczyły w walce nie tylko o ligowe podium, ale również o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Jednak żeby tak było, trzeba utrzymać koncentrację przez cały sezon oraz postawić dużo małych kroczków, które będą miały wpływ na końcowy sukces. Sezon jest długi, a sport bywa nieprzewidywalny. Dlatego ciężko pracujemy każdego dnia i cieszmy się, że wszystko w naszych rękach — kończy obrotowy drużyny z Koszalina.

Na facebooku iławskiego klubu opublikowana jest także wypowiedź Karola Cichockiego, najskuteczniejszego zawodnika Jeziorak:
— Przygotowania do meczu z Gwardią były dość krótkie, ale intensywne, w tym tygodniu postanowiliśmy zwiększyć ilość treningów indywidualnych, by w niedalekiej przyszłości widzieć ich efekty. Do Koszalina jedziemy z nastawieniem zdobycia nowego doświadczenia oraz pokazania się z jak najlepszej strony, nie da się ukryć, że jedziemy na bardzo trudny teren w dodatku do zespołu, który jest bezapelacyjnym faworytem do triumfu w całych rozgrywkach. Chcemy również dać z siebie wszystko i wiem, że jeśli tak będzie, to zapowiada się bardzo fajne widowisko. Myślę, że będzie to bardzo dobra i fajna lekcja dla naszego zespołu, niezależnie od wyniku, z której będzie można wynieść bardzo dużo — ocenia Cichocki.

Kadra Jezioraka na mecz w Koszalinie:

Bramkarze: Michał Pająk, Marcin Prorok, Łukasz Dobrzański

Skrzydłowi: Łukasz Kamiński, Jakub Svanberg, Jan Dembowski, Tomasz Zembrzycki, Jakub Minder

Rozgrywający: Patryk Dembowski, Kamil Krieger, Aleksander Kondracki, Karol Cichocki, Jakub Jaworski

Obrotowi: Paweł Malinski, Kacper Cichocki, Igor Rasztęborski

ZAGRAJĄ W 5 KOLEJCE:
14:00: Kospel Gwardia Koszalin — Szynaka Meble Jeziorak Iława
17:30: Szczypiorniak Olsztyn — Sparta Oborniki
18:00: Tytani Wejherowo — MKS Grudziądz

17 listopada (godz. do ustalenia):
SMS ZPRP I Kwidzyn — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

Pauza: PGE KPR Gryfino, Usar Kwidzyn

TABELA I LIGI
1. Sokół 4 12 141:123
2. Szynaka Meble 4 9 123:102
3. Usar 4 9 132:115
4. Gwardia 2 6 70:60
5. Grudziądz 3 6 100:99
6. Sparta 3 3 91:95
7. Tytani 3 3 87:92
8. Gryfino 4 3 128:140
9. SMS I 3 0 90:105
10. Szczypiorniak 4 0 105:136
Kolejno: miejsce; drużyna; mecze; punkty; bramki;

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5