"Historia jednej ulicy" wraca na Smolki i Andersa. „Na spacer zapraszamy iławian z każdej części miasta”

2022-10-26 18:57:58(ost. akt: 2022-10-26 19:11:50)

Autor zdjęcia: Iława sprzed lat - Internetowe Muzeum Iławy

W niedzielę 30 października odbędzie się kolejny edukacyjny spacer po Iławie. Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą tym razem iławian na wyprawę po ulicach Andersa i Smolki.
„Historia jednej ulicy” już raz zawitała na ulice Andersa i Smolki. Spacer po ulicy Andersa odbył się 18 czerwca 2017 roku, z kolei ulica Smolki była bohaterką cyklu wypraw 14 kwietnia 2019 roku. Oba spotkania cieszyły się wtedy dużym zainteresowaniem iławian.

– Teraz, po ponad trzech latach od ostatniego spaceru, odbędzie się jedna wyprawa po obu ulicach – informuje Dariusz Paczkowski. – Przygotowaliśmy interesujący plan na niedzielne spotkanie. Myślę, że to, o czym powiemy i to, co pokażemy, zaskoczy wielu uczestników spaceru. Mam nadzieję, że tym razem dopisze nam pogoda – dodaje.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, uczestnicy spaceru odwiedzą między innymi teren szpitala, pobliskiej szkoły, ale też osiedle XXX-lecia. – Z jednej strony przeniesiemy się do czasów przedwojennych, by pokazać jak i dlaczego rozwijał się wtedy ten fragment miasta, z drugiej pokażemy, jaką rolę odegrała ta część Iławy w okresie powojennym – zapowiada Michał Młotek. – Każdą naszą opowieść uzupełnią zdjęcia, których w naszych zbiorach jest coraz więcej. Na niedzielne spotkanie zapraszamy iławian z każdej części miasta, nie tylko z ulic Smolki i Andersa – dodaje.

Spacer po ulicach Andersa i Smolki rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest parking Starostwa Powiatowego w Iławie.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat i w grupie skupiającej miłośników miasta pod adresem facebook.com/groups/14200ilawa.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

nadesłane na ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5