Od IV ligi do B klasy — krajobraz przed kolejnym ligowym weekendem

2022-10-12 15:38:17(ost. akt: 2022-10-12 17:01:54)
Ci Panowie ze zdjęcia wykonali dziś kawał dobrej roboty i wygrali na wyjeździe 1:4 z Ossą Biskupiec — poinformowali Czarni Rudzienice na swoim facebooku w dzień wygranej

Autor zdjęcia: Czarni Rudzienice

PIŁKA NOŻNA\\\ Nadrabiamy zaległości i publikujemy ostatnie wyniki oraz tabele lig, w których grają zespoły z powiatu iławskiego. Bo też trzeba odnotować i podkreślić np. wysoką, wyjazdową wygraną Czarnych Rudzienice (na zdjęciu) z wyżej notowaną Ossą Biskupiec Pomorski, czy też zwycięstwo ekipy LZS Frednowy (sąsiedzi Rudzienic z gm. Iława), która pokonała byłego już lidera gr. 4 A klasy, MKS Działdowo.

IV LIGA

• Granica Kętrzyn — Jeziorak Iława 0:1 (0:1)
0:1 — Kuciński (36)

• GKS Wikielec — Olimpia II Elbląg 3:1 (1:0)
1:0 — Mulkiewicz (31), 2:0 — Kujawa (51), 3:0 — Arai (55), 3:1 — Gorzycki (73),

• Polonia Lidzbark Warm. — Motor Lubawa 6:0 (4:0)
1:0 — Bah (23), 2:0 — Bogdański (28), 3:0 — Sobolewski (30), 4:0 — Dziemidowicz (34), 5:0 — Wierzbowski (81), 6:0 — Oleszko (88),

POZOSTAŁE WYNIKI 10 KOLEJKI:
• DKS Dobre Miasto — Huragan Morąg 0:3 (0:1)
0:1 — Tomasz (29), 0:2 — Szymanowski (70), 0:3 — Koć (90)

• Znicz Biała Piska — Olimpia Olsztynek 3:2 (1:2)
1:0 — Krzyś (4), 1:1 — Duch (14), 1:2 — Wawrzyniak (39), 2:2 — Sylwisty (52), 3:2 — Mosakowski (86)

• Rominta Gołdap — Mamry Giżycko 3:2 (0:1)
0:1 — Dymiński (2), 1:1 — Dyniszuk (49), 2:1 — Kowalewski (66), 2:2 — Drażba (84), 3:2 — Radzikowski (90+3),

• Polonia Iłowo — Mrągowia Mrągowo 0:5

• Tęcza Biskupiec — Pisa Barczewo 5:3 (3:1)
0:1 — Jeruć (6), 1:1 — Malanowski (24), 2:1 — Galik (29), 3:1 — Gołębiowski (38), 3:2 — Kapusta (65 k), 3:3 — Nawate (73), 4:3 — Gołębiowski (90+1), 5:3 — Podgórski (90+4)

12. Olimpia II E. 10 21:24
13. DKS 10 22:24
14. Polonia 10 13:28
15. Rominta 10 14:30
16. Pisa 5 13:35

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)

• Barkas Tolkmicko — Constract Lubawa 2:4 (0:4)
0:1 — Rykaczewski (2), 0:2 — Licznerski (6), 0:3, 0:4 — Rykaczewski (9, 12), 1:4 — Włodarczyk (56), 2:4 — Mróż (77)

• Ossa Biskupiec Pomorski — Czarni Rudzienice 1:4 (0:3)
0:1 — Wrześniak (5), 0:2, 0:3, 0:4 — Karczewski 12, 43 karny, 54 karny) 1:4 — Wiśniewski (63 karny)

• Unia Susz — Kormoran Zwierzewo 2:2 (0:0)
0:1, 0:2 — Sokołowski (51, 62), 1:2, 2:2 — Luliński (68 karny, 90+3)

Nadal bez porażki jest drużyna Constractu Lubawa. Zespół trenera Dawida Mederskiego tym razem wygrał na trudnym terenie nad Zalewem Wiślanym z Barkasem Tolkmicko 4:2. Goście już po 12 minutach gry prowadzili 4:0 i zanosiło się na prawdziwą klęskę gospodarzy, jednak po kwadransie gra się wyrównała i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie inicjatywę przejęli podopieczni Dariusza Tyburskiego. Strzelili w tym czasie dwa gole, a przy lepszej skuteczności mogli zdobyć kolejne dwa — informuje trener Tyburski.

Do sporej niespodzianki doszło w Biskupcu Pomorskim, gdzie tamtejsza Ossa wysoko przegrała z Czarnymi Rudzienice 1:4. Wygrana podopiecznych trenera Jarosława Płoskiego mogła być okazalsza, ale dwukrotnie od utraty bramek Ossę uratowała poprzeczka.

Suska Unia przegrywała już 0:2 po 62 minutach domowego meczu z Kormoranem Zwierzewo (obie bramki straciła już po przerwie), jednak dwa gole Łukasza Lulińskiego pozwoliły drużynie trenera Jarosława Chodowca na zdobycie punktu.

• Naki Olsztyn — Drwęca Nowe Miasto Lub. 5:3 (2:1)
• Błękitni Orneta — Start Nidzica 1:4 (0:4)
• Delfin Rybno — Zatoka Braniewo 1:4 (0:2)
• Płomień Turznica — Radomniak Radomno 3:1 (1:0)
• Iskra Narzym — Polonia Pasłęk 2:1 (1:1)

1. Constract 28 42:16
2. Iskra 23 25:13
3. Zatoka 20 31:14