Znęcał się nad swoją byłą i jej dzieckiem, a w domu trzymał amfetaminę

2022-10-06 11:16:33(ost. akt: 2022-10-06 11:48:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania – to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 37-letniego mieszkańca gminy Iława.
Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Iława. Zgłaszająca oświadczyła, że jej partner, który znajduje się pod wpływem narkotyków uderzył jej syna.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 37–latek od dłuższego czasu znęca się nad najbliższymi. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ich, kontrolował, kopał i popychał. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Iława posiadał w domu amfetaminę.

W związku z zachowaniem mieszkańca gminy Iława prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. 37-latek będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5