"Historia jednej ulicy": czas na Mazurską i Chodkiewicza

2022-09-29 08:49:21(ost. akt: 2022-09-29 09:21:59)
Jedna z poprzednich wycieczek, grudzień 2019 r., ul. 1 Maja

Jedna z poprzednich wycieczek, grudzień 2019 r., ul. 1 Maja

Autor zdjęcia: Iława sprzed lat - Internetowe Muzeum Iławy

Już w niedzielę, 2 października Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zaproszą iławian na wspólną wyprawę po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza. To kolejny spacer w ramach "Historii jednej ulicy".
Spacery edukacyjne po mieście odbywają się regularnie, co miesiąc. Kolejność odwiedzanych miejsc nie jest przypadkowa. Zadecydowali o niej sami mieszkańcy podczas głosowania, którego wyniki opublikowano na początku lutego tego roku.

Od tego czasu, zgodnie z decyzją iławian, odbyły się już wyprawy po ulicach Ostródzkiej i Zielonej, Kościuszki, po ulicach osiedla Gajerek i aż trzy wizyty na wyspie Wielka Żuława. Teraz przyszedł czas na ulice Mazurską i Chodkiewicza. Do końca tego roku uda się jeszcze na pewno wybrać na ulice Smolki i Andersa oraz 1 Maja.

Będzie to już drugi spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza organizowany w ramach "Historii jednej ulicy". Pierwsza wyprawa w to miejsce odbyła się 30 kwietnia 2016 roku. - Od tego czasu sporo się zmieniło - mówi Dariusz Paczkowski. - Pamiętam, że tamto spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pod "Kormoranem", którego teraz już nie ma - dodaje.

Poza miejscem, w którym znajdował się "Kormoran", uczestnicy wyprawy odwiedzą też teren portu, poznają historię miejskich willi czy kulisy pojawienia się w Iławie ośrodka Politechniki Gdańskiej. Opowieści zobrazują materiały ilustracyjne, w tym stare pocztówki i zdjęcia pochodzące z domowych archiwów iławian.

Spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest Skwer Stefana Żeromskiego.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fanpage’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

oprac. eka
nadesłano na: ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5