Misiek i Bonnie. Policjanci i strażacy uratowali psy, które wpadły do studni [zdjęcia]

2022-09-22 07:41:18(ost. akt: 2022-09-22 08:25:25)
Jeden z uratowanych ze studni psów

Jeden z uratowanych ze studni psów

Autor zdjęcia: KPP Iława

POWIAT\\\ — Służba w policji to nie tylko walka z przestępcami i wykrywanie różnych wykroczeń. Zdarzają się również nietypowe i wyjątkowe interwencje. Takie jak ta, którą przeprowadzili policjanci na terenie gminy Susz, gdzie dwa psy wpadły do dwóch studni — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Wczoraj (środa, 21 września) kilka minut przed godziną 7:00 suscy policjanci zostali poinformowani o psie, który wpadł do studni.
— Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informacje. Ustalili również, że mężczyzna szukając swojego psa usłyszał szczekanie z głębokiego dołu, o czym natychmiast poinformował policjantów. Na miejsce przybyli również strażacy, którzy wyciągnęli zwierzę ze studni — relacjonuje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Będący na miejscu policjanci po chwili usłyszeli skomlenie, które dobiegało również spod ziemi. Okazało się, że około 30 metrów dalej w ziemi znajdowała się druga studnia, z której strażacy wyciągnęli drugiego psa. Były to Misiek i Bonnie, które zaginęły kilka dni wcześniej. Zwierzęta zostały już przekazane szczęśliwym właścicielom. Dzięki informacji od zgłaszającego i działaniom funkcjonariuszy zwierzętom nic poważnego się nie stało — dodaje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5