Szkoła w Wikielcu zostanie rozbudowana. "Wkrótce ruszy duża inwestycja oświatowa"

2022-09-20 15:26:08(ost. akt: 2022-09-20 17:34:04)
Na zdjęciu od lewej strony: Bartosz Kraweć, wójt Krzysztof Harmaciński i Marlena Baranowicz-Rak, skarbnik gminy Iława

Na zdjęciu od lewej strony: Bartosz Kraweć, wójt Krzysztof Harmaciński i Marlena Baranowicz-Rak, skarbnik gminy Iława

Autor zdjęcia: UG Iława

— Miło nam poinformować, że wkrótce ruszy oczekiwana przez mieszkańców Wikielca i okolic duża inwestycja oświatowa. Zespół Szkolno-Przedszkolny zostanie rozbudowany. Stosowne umowy z wykonawcami podpisał dzisiaj wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński — czytamy na portalu internetowym urzędu gminy w Iławie.
Pierwsza z podpisanych dzisiaj (20.09) umów dotyczy rozbudowy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu. W ramach zadania zostanie dobudowana bryła oddziału przedszkolnego o powierzchni użytkowej ok. 550 mkw.

— W obiekcie tym znajdować się będą: trzy sale przedszkolne, łazienki, szatnia, sala zabaw, miejsce do przygotowywania posiłków, sala jadalna, pomieszczenie gospodarcze. Powstanie również ogrodzony plac zabaw z nawierzchnią amortyzującą upadek — informuje portal UG Iława.

— Wykonawcą inwestycji będzie firma „Niebieskie Migdały” Bartosz Kraweć. Wartość zadania wyniesie nieco ponad 5 mln zł i zostanie ukończone w terminie 13 miesięcy od daty podpisania umowy — czytamy na gmina-ilawa.pl.

Druga podpisana dzisiaj umowa dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu. Zakres inwestycji obejmuje budowę boiska o wymiarach 45 m x 33 m wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną. Boisko będzie się składało z 5 pól do gier: piłka ręczna, 2 x piłka koszykowa, piłka siatkowa oraz tenis ziemny.

— Zadanie zrealizuje firma „Sport Grupa” Sp. z o.o., a jego wartość wyniesie prawie 750 tys. zł i zostanie ukończone zgodnie z harmonogramem do końca marca przyszłego roku — informuje UG.

— Jest to kolejna tak duża inwestycja oświatowa w gminie Iława — mówi wójt gminy Iława, Krzysztof Harmaciński. — W najbliższej przyszłości planujemy kolejne inwestycje i budowę przedszkoli przy naszych największych szkołach w Ząbrowie oraz Rudzienicach — dodaje.

Na obie inwestycje gmina otrzymała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład — Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln złotych.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: gmina-ilawa.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5