Gotowi na głosowanie IBO 2023?

2022-09-16 14:16:57(ost. akt: 2022-09-16 14:20:34)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały Urzędu Miasta

Zapoznaliście się już z pomysłami Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023? Tym razem pod głosowanie poddane zostanie 9 pomysłów mieszkańców, które przeszły pozytywnie weryfikację. Trzymajcie rękę na pulsie, głosowanie tylko w weekend: 23-25 września. Tym razem głosy oddajemy wyłącznie internetowo! Zdecydujcie, na co miasto przeznaczy 500 tys. zł!
Wszystkie pomysły mieszkańców, które do nas wpłynęły, są bardzo interesujące, każdy z nich jest zupełnie inny i ma inny cel. Bardzo się cieszę, że iławianki i iławianie coraz chętniej korzystają z narzędzia, jakim jest partycypacja obywatelska. Z każdą edycją Iławskiego Budżetu Obywatelskiego staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców i konsultujemy wszystkie zgłaszane uwagi. Cieszę się, że Iława zmienia się dzięki IBO w taki sposób, jaki oczekują jej mieszkańcy - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.


A na jakim etapie jest IBO 2023?


Po bardzo intensywnej pracy zespołu ds. IBO ekspertów oraz przy konsultacji z pomysłodawcami projektów do etapu promocji i głosowania przeszło 9 z 12 zgłoszonych do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego projektów, w tym 5 inwestycyjnych i 4 nieinwestycyjne.

Propozycje inwestycyjne do IBO 2023 to:

Nr 1 Maszyny do podawania piłek - lepszy trening, ciekawsze zajęcia!
Nr 5 Kreatywna Dzika, czyli miejsce spotkań mieszkańców.
Nr 8 Mini Tężnia Solankowa nad Iławką.
Nr 13 Tor treningowy do biegów z przeszkodami.
Nr 11 Warsztaty z ceramiki inspirowane iławskimi legendami.

Pomysły nieinwestycyjne:

Nr 3 Wild Beach Art Festival, czyli Lokalny Dzień Sztuki na "Dzikiej Plaży".

Nr 7 Kastracja i leczenie kotów i kotek wolno żyjących.

Nr 10 Gimnastyka dla Iławskich Seniorów.

Nr 12 Zumbareha.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się ze szczegółami wszystkich projektów, które dostępne są na stronie internetowej www.ilawa.budzet-obywatelski.org. Ponadto przygotowaliśmy dla Państwa ulotki oraz plakaty promocyjne z opisem projektów, oraz zasadami głosowania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi podczas spaceru lub w drodze do pracy. Materiały te są też dostępne w biurze Informacji Turystycznej - mówi zastępczyni burmistrza Dorota Kamińska.


Kto może głosować w IBO 2023?


Każdy mieszkaniec Iławy, bez względu na wiek.

Jak głosujemy?


Edycji IBO 2023 głosy na wybrane projekty można oddać tylko internetowo. Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie poprzez wypełnienie elektronicznej karty do głosowania dostępnej na platformie www.ilawa.budzet-obywatelski.org. Moduł głosowania uruchomiony zostanie 23 września (piątek) od godziny 16:00, a swój głos będzie można oddać do 25 września (niedziela) do godziny 23:59.

Uwaga! Każdy głosujący otrzyma bezpłatny, weryfikacyjny kod sms. Z jednego numeru mogą głosować aż 3 osoby.

Jak zagłosować nie mając dostępu do Internetu?


Osoby mające utrudniony dostęp do internetu lub czające się niepewnie podczas głosowania elektronicznego, mogą skorzystać z dwóch wyznaczonych miejsc do głosowania na terenie miasta

w biurze Informacja Turystyczna w Iławie, ul. Niepodległości 13;
w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie ul. Wiejska 2d.

Głosowanie w ww. miejscach będzie możliwe w godzinach 23 września od godziny 16.00 do 18.00, 24-25 września od godziny 10.00 do 18.00.


Chcesz być na bieżąco z Iławskim Budżetem Obywatelskim?
Wejdź na: www. ilawa.budzet-obywatelski.org

Razem zmieniajmy Iławę!

materiały Urzędu Miasta Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5