Czy B klasa się postawi? Przed nami mecze II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski [wszystkie pary]

2022-09-13 13:28:36(ost. akt: 2022-09-13 13:47:59)
Olimpię Kisielice (B klasa) czeka w środę mecz pucharowy z KS Mroczno (A klasa)

Olimpię Kisielice (B klasa) czeka w środę mecz pucharowy z KS Mroczno (A klasa)

Autor zdjęcia: Angelika Sitnik

PIŁKA NOŻNA\\\ Jutro, tj. w środę 14 września, odbędą się spotkania II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W rywalizacji o przepustkę do rozgrywek PP na szczeblu centralnym pozostały już tylko 32 drużyny, w tym 4 zespoły z powiatu iławskiego: Jeziorak Iława, Motor Lubawa, Constract Lubawa i Olimpia Kisielice.
Przed losowaniem par II rundy WPP 2022/23 wszystkie ekipy podzielone zostały na dwa koszyki, w celach zminimalizowania kosztów podróży. W grze pozostało dwóch przedstawicieli III ligi, dziesięciu z IV ligi, po dziewięć z klasy okręgowej oraz z A klasy i dwa zespoły z B klasy.

W tym gronie nie ma już finalistów poprzedniej edycji WPP, a przypomnijmy, że w meczu o warmińsko-mazurski puchar zagrały drużyny Stomilu II Olsztyn i GKS-u Wikielec. Rezerwy olsztyńskiego klubu tworzyli zawodnicy występujący na co dzień w zespołach juniorskich. Podopieczni Piotra Krztonia w tegorocznej edycji pucharowej rywalizacji przegrali po dogrywce z Granicą Kętrzyn, natomiast Gieksa, która wygrała ostatni finał, przegrała po karnych z Concordią Elbląg.

A propos Granicy — w tej rundzie drużyna prowadzona przez Adama Fedoruka zagra na wyjeździe z jednym z dwóch przedstawicieli B klasy, którzy pozostali w grze. Chodzi o Perkun Orżyny, który po 10 latach został reaktywowany i obecnie jest liderem w swojej grupie ligowej. Oficjalnie klub swoją siedzibę ma w Orzynach, ale miejscowość przez mieszkańców nazywana jest Orżyny i tak jest m.in. na drogowskazach czy w dowodach osobistych. Perkun swoje spotkania rozgrywa w Dźwierzutach i to tutaj musi przyjechać Granica.

Więcej szczęścia w losowaniu miał inny B-klasowy zespół, Olimpia Kisielice. Kolejny lider swojej grupy zagra jutro na własnym stadionie z KS Mroczno, występującym na co dzień w A klasie.

Olimpia to niejedyny reprezentant powiatu iławskiego na tym etapie WPP.
Jeziorak Iława, który w I rundzie miał wolny los, zmierzy się w środę na wyjeździe z Olimpią Olsztynek (w meczu ligowym tych zespołów w sezonie 2022/23 był remis 1:1, także w Olsztynku).

Z kolei Motor Lubawa wybiera się na mecz do A-klasowego Orła Janowiec Kościelny, który w tym sezonie ligowym jeszcze nie stracił ani jednego punktu. Przypomnijmy, że w I rundzie drużyna trenera Krzysztofa Malinowskiego pokonała na wyjeździe Syrenę Młynary (0:2).

Natomiast Constract Lubawa, który — będąc beniaminkiem! — znakomicie radzie sobie w rozgrywkach klasy okręgowej (jest liderem gr. 2 z kompletem sześciu zwycięstw) w I rundzie, identycznie jak Jeziorak, miał wolny los. Teraz przed zespołem trenera Dawida Mederskiego pucharowa potyczka z Drwęcą Nowe Miasto Lub. (na wyjeździe). Początek wszystkich spotkań o godzinie 16.00.

Gdybyśmy mieli wskazać najciekawsze spotkanie tej rundy, to typujemy mecz IV-ligowego Huraganu Morąg z III-ligową Concordią Elbląg. Jeszcze dwa lata temu zespoły te rywalizowały ze sobą w III lidze. W Morągu nie ma już jednak tak silnej drużyny jak wówczas, ale na mecz z elbląskim klubem zapewne będzie spora mobilizacja.

Pary II rundy WPP:
• GLKS Jonkowo — Znicz Biała Piska
• Junior Świątki — Mrągowia Mrągowo
• Warmia Olsztyn — DKS Dobre Miasto
• Perkun Orżyny — Granica Kętrzyn
• Jurand Barciany — MKS Jeziorany
• KS Wojciechy — Victoria Bartoszyce
• LKS Różnowo — Mazur Ełk
• Fala Warpuny — Tęcza Biskupiec,
• Olimpia Kisielice — KS Mroczno
• Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Constract Lubawa
• MKS Miłakowo — Sokół Ostróda
• Huragan Morąg — Concordia Elbląg
• Radomniak Radomno — Olimpia II Elbląg
• Olimpia Olsztynek — Jeziorak Iława
• Kormoran Bynowo — Polonia Pasłęk
• Orzeł Janowiec Kościelny — Motor Lubawa

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 16:00.

Emil Marecki, zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5