Akademia IKS Jeziorak Iława — wstąp do naszej piłkarskiej rodziny

2022-08-31 21:02:01(ost. akt: 2022-08-31 18:22:36)   Artykuł sponsorowany
Akademia IKS Jeziorak Iława związana jest bezpośrednio z obecnie IV-ligowym zespołem Jezioraka

Akademia IKS Jeziorak Iława związana jest bezpośrednio z obecnie IV-ligowym zespołem Jezioraka

Autor zdjęcia: arch. Jezioraka Iława

Akademia IKS Jeziorak Iława związana jest bezpośrednio z obecnie IV-ligowym zespołem Jezioraka. Iławski Klub Sportowy Jeziorak Iława cieszy się ponad 75-letnią historią, a największymi sukcesami drużyny były występy na szczeblu II Ligi.

Wychowankowie Naszego Klubu z powodzeniem występowali na najwyższych szczeblach rozgrywkowych godnie reprezentując Miasto Iława.


Celem Klubu jest, aby jak największa liczba wychowanków Akademii występowała w I zespole oraz w innych klubach w wyższych ligach. Dodatkowo, aby ułatwić wejście do piłki seniorskiej młodym zawodnikom, Klub postanowił, że
od przyszłego sezonu 2023/2024 utworzy II drużynę, która na początku będzie występowała na poziomie A-klasy.

W chwili obecnej ponad 70% wychowanków Naszej Akademii jest w Kadrze I zespołu. Fakt, że Pierwszym Trenerem Zespołu jest p. Daniel Madej, Asystentem jest p. Tomasz Radziński (wcześniej Trenerzy w Akademii), Trenerem Bramkarzy - p. Kamil Jędrzejewski (wychowanek Klubu), zaś Kierownikiem p. Leszek Dudkiewicz (były zawodnik i Trener), dobitnie pokazuje, że stawiamy na swoich.

Akademia prowadzi otwarte nabory we wszystkich rocznikach. W chwili obecnej w Akademii jest 12 grup (około 200 zawodników). Nasze drzwi są otwarte dla każdego młodego człowieka, a najbardziej wyróżniający się zawodnicy objęci są dodatkową opieką m.in. w ramach Projektu Talent. Nie zamykamy się również na zawodników z innych krajów — obecnie trenują u Nas zawodnicy z Ukrainy.

Jesteśmy Akademią Certyfikowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej, co umożliwia wysoką jakość szkolenia młodych adeptów. Mamy w swoich szeregach zarówno doświadczonych trenerów m.in. p. Tomasza Demczaka, czy p. Piotra Lange, ale także trenerów młodych, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje szkoląc się w ramach kursów licencyjnych i zorganizowanych dokształcających wyjazdów warsztatowych (w tym do Rakowa Częstochowa).

Jest to idealne połączenie doświadczenia i wiedzy z młodością, charyzmą oraz otwartością na nowe wyzwania. Stawiamy sobie ambitne cele. Cały czas się rozwijamy, zmierzając ku realizacji konkretnie nakreślonych planów.

Nasza baza treningowa to głównie obiekty ICSTiR (Orliki, Hala Miejska, Stadion Miejski).

Zapisy/rekrutacja:
www.jeziorakilawa.protrainup.com

Kontakt do Akademii:
tel. 663 546 125, e-mail: akademia@jeziorakilawa.pl,
Trener Koordynator Grup Młodzieżowych: Bartłomiej Boros

Materiały IKS Jeziorak Iława


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5