Dzisiaj środa? No to czas na piłkarskie puchary! Najciekawiej może być w Wikielcu

2022-08-24 08:02:52(ost. akt: 2022-08-24 08:54:59)
Wojewódzkiego Pucharu broni GKS Wikielec, który dzisiaj (środa 24.08) w meczu I rundy WPP na swoim terenie zmierzy się z Concordią Elbląg

Wojewódzkiego Pucharu broni GKS Wikielec, który dzisiaj (środa 24.08) w meczu I rundy WPP na swoim terenie zmierzy się z Concordią Elbląg

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Końcówka sierpnia jest bardzo intensywna na boiskach województwa warmińsko-mazurskiego. Dzisiaj (środa 24.08) odbędą się spotkania I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Dziesięć drużyn miało dużo szczęścia w losowaniu i do kolejnej fazy rozgrywek awansowały bez gry (wolny los), są to: KS Wojciechy, Fala Warpuny, Mazur Ełk, DKS Dobre Miasto, Perkun Orżyny, KS Mroczno, Kormoran Bynowo, Jeziorak Iława, Olimpia Olsztynek i Constract Lubawa.

Spośród meczów, które dzisiaj zostaną rozegrane, najciekawiej zapowiada się pojedynek byłego III-ligowca z obecnym III-ligowcem. U siebie GKS Wikielec podejmie Concordię Elbląg. To drużyny, które w ostatnich dwóch latach zdobywały Wojewódzki Puchar Polski. GKS Wikielec w czerwcu pokonał w finale Stomil II Olsztyn, a w zeszłym roku Concordia wygrała z Olimpią Olsztynek. Teraz ciężko wskazać faworyta do awansu.

Inny III-ligowiec, Sokół Ostróda, który fatalnie zaczął sezon (4 porażki w lidze) zagra na wyjeździe z Iskrą Narzym. Sokoły w 2022 roku wygrały tylko jedno oficjalne spotkanie i był to pojedynek Wojewódzkiego Pucharu Polski właśnie. W poprzedniej rundzie ostródzianie wyeliminowali Płomień Turznica.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie dwóch IV-ligowców. Rominta Gołdap zagra u siebie z Mrągowią Mrągowo. Do takiego spotkania doszło już raz w sierpniu. W 1. kolejce forBET IV ligi Rominta przegrał u siebie 0:3 z Mrągowią.

Wszystkie pary I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski:
Rominta Gołdap — Mrągowia Mrągowo
Cresovia Górowo Iławeckie — Warmia Olsztyn,
MKS Jeziorany — Pisa Barczewo
GLKS Jonkowo — Pojezierze Prostki
Stomil II Olsztyn — Granica Kętrzyn
Wilczek Wilkowo — Znicz Biała Piska
KS 2010 Wrzesina — Tęcza Biskupiec
Victoria Bartoszyce — Śniardwy Orzysz
Jurand Barciany — Fortuna Gągławki
Junior Świątki — Vęgoria Węgorzewo
GKS Wikielec — Concordia Elbląg
Syrena Młynary — Motor Lubawa
Wel Lidzbark — Olimpia II Elbląg
PFT Drewneks Sampława — Drwęca Nowe Miasto Lub.
Radomniak Radomno — Delfin Rybno
MKS Działdowo — Polonia Pasłęk
Granica Zagaje — Orzeł Janowiec Kościelny
Kormoran Zwierzewo — Huragan Morąg
Olimpia Kisielice — Polonia Markusy
MKS Miłakowo — Tęcza Miłomłyn
Iskra Narzym — Sokół Ostróda

Prawie wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17.00, tylko w Jezioranach mecz zaplanowano na 17:30. We wtorek odbyło się jedno spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski: LKS Różnowo — Błękitni Pasym 2:1.

Emil Marecki

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5