Jeździł samochodem pod wpływem amfetaminy, posiadał ją przy sobie oraz kradł paliwo. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

2022-08-19 15:25:09(ost. akt: 2022-08-19 15:36:30)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. 28–latek kierował samochodem będąc pod działaniem amfetaminy, posiadał ją w trakcie kontroli, a także ukradł ponad 1000 litrów paliwa z koparki oraz daf-a. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.
Policjanci z iławskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu.

Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze podczas patrolu miasta i gminy Iława zauważyli kierującego oplem, którego jazda wskazywała, że może znajdować się pod działaniem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, był trzeźwy. W związku z powyższym została od niego pobrana krew i skontrolowany samochód. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili biały proszek, który okazał się amfetaminą.


Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu iławskiego i osadzili go w celi. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i przeprowadzili postępowanie. Jak się okazało to nie było jedyne przewiewnie 28–latka. Mężczyzna kierował oplem pod wpływem amfetaminy, a także w ciągu kilku ostatnich miesięcy włamał się do koparki, skąd zabrał 100 litrów paliwa oraz do daf-a, skąd ukradł 1000 litrów oleju napędowego. Mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał cztery zarzuty.
Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5